Ruvikonas, kendilerine ait internet sayfasından yaptıkları duyuruda, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarının 200 günü aşkın süredir devam ettiğinin altını çizdi.

Kanada: UCM'nin Netanyahu ve Hamas'ı eşit görmesi "can sıkıcı" ancak uluslararası hukuka saygılıyız Kanada: UCM'nin Netanyahu ve Hamas'ı eşit görmesi "can sıkıcı" ancak uluslararası hukuka saygılıyız

Duyuruda "Filistin'de 30 binin üzerinde sivilin terörist ülke İsrail tarafından, NATO ve ABD himayesi altında, Yunanistan da dahil olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinin de işbirliği ve göz yummasıyla, öldürülmesini tek bir kelime tanımlıyor: Soykırım." ifadeleri yer aldı.

Avrupa Birliği'nin (AB) Kızıldeniz'de seyrüsefer güvenliği için başlattığı Aspides misyonunu kapsamında, Yunanistan'ın, Silahlı Kuvvetlerine ait HYDRA isimli firkateyni Kızıldeniz'e göndermesinin de eleştirildiği duyuruda, tarihin hakkaniyetli yanının Filistin tarafı olduğu vurgusu yapıldı.

Duyuruda, "Vietnam Savaşı'na karşı 1968 hareketlerini hatırlatan, ABD'deki savaş karşıtı toplu öğrenci eylemlerine dayanışmamızı sunuyoruz." ifadesi kullanıldı.