Akşener'den İmamoğlu açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında açıklama yaptı.
  • 21.12.2022, 11:12:59
  • Güncelleme: 1 ay önce
Akşener'den İmamoğlu açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

AK Parti iktidarı sendikal örgütlenmeye yüzde 2 barajı getirerek üye kaybı yaşayan sendikalarını kurtarmaya çalışıyor. Bunu yaparken de diğer sendika üyelerine ikinci sınıf muamelesi yapmak istiyor. Bu düzenleme daha önce yüzde 1 olarak uygulanmak istenmiş ama Danıştay tarafından iptal edilmişti. Düzenlemeden 250 bin memurumuz etkilenecek. 188 sendika ve 9 konfederasyonun faaliyetlerine devam etmesi mümkün olmayacak. Yeni sendikaların kurulmasının önüne geçilmiş olacak.

Bugün bütün siyasetçileri katarak söylüyorum, Gazi Meclis'imizin her mensubunun içinde sizin barajları direne direne aşma iradenizi en iyi anlayan, en içselleştiren kişi benim. Barajları da engelleri de elbette direnerek yıkacağız. Ayrıca sendika üyesi olması yasaklanan yaklaşık 1,5 milyon kamu görevlimiz de 706 liralık ödemeden mahkum kalacak. 

MAHKEMENİN İMAMOĞLU KARARI

Geçtiğimiz Çarşamba günü İBB Başkanı İmamoğlu'na verilen hapis ve yasak kararıyla AK Parti'nin vesayet rejimi olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Seçimle alamayacakları İstanbul'u yargıyla almak istiyorlar. 

Bu karar millet iradesine müdahaledir, Türk demokrasisine vurulmuş bir darbedir. 

2023 seçimleri yaklaştıkça kaybedeceklerini anlamaya başladılar. Milletin verecekleri hükümden korkmaya başladılar. 

14 Aralık'ta borcun gereğini yapmak için yola çıktım. İstanbullunun iradesine vurulmaya çalışılan darbeye karşı, tıpkı 2019'daki gibi Ekrem kardeşimizle omuz omuza durmaya gittim. Bundan 20 sene önce nasıl Sayın Erdoğan'ın yanına koştuysam bu sefer de Ekrem kardeşimizin yanına koştum. Nasıl Emine Hanım'ın peşine koştuysam bu sefer Dilek kızımın yanına koştum. 

Benim evim basıldığında kimse yoktu. Biz, iyiler, cesurlar, sizler ve ben; zalimin karşısında, zulme uğrayanın yanında her zaman olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Linç edilmeye çalışıldığında nasıl Kılıçdaroğlu'nun yanına koştuysam bu defa da Ekrem İmamoğlu'nun yanına koştum. 

"KİM NE DERSE DESİN YARIN DA ORADA OLACAĞIM"

Bir saniye düşünmedik, haberi alır almaz yola çıktık. Dimdik durmak için Saraçhane'deydik. Biz dün neredeysek, bugün de oradaydık; kim ne derse desin yarın da orada olmaya devam edeceğiz. Şayet bu kafa yarın da hedefine Mansur Yavaş'a koyarsa bu sefer de bir saniye gecikmeden onun yanında dimdik dururuz. 

Eğer ki onlar seçim kazanma uğruna tehdit gördüğü herkesi bertaraf etmeye ant içtiyse biz de milletin sevgisini kazanmış herkesin yanında kaya gibi durmaya Türk milletinin huzurunda ant içtik. 

Belli ki bu duruşumuz birilerinin çok zoruna gidiyor. Komplo teorileri üretiyorlar. Algı operasyonları yapıyorlar. 

  • Kaynak: Haber 7