İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ekrem İmamoğlu'nu aday gibi göstermesine tepki göstererek, kimse bir partinin iç işlerine karışmamalı ifadelerini kullanan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na İYİ Parti'den yanıt geldi.
  • 20.12.2022, 10:29:51
  • Güncelleme: 1 ay önce
İYİ Parti'den Kılıçdaroğlu'na yanıt

Ekrem İmamoğlu ile Meral Akşener'in davanın ardından verdiği pozlar gündemden düşmüyor. 

Kemal Kılıçdaroğlu dün gazetecilerle bir araya gelerek suskunluğunu bozmuştu.

Akşener'in 'İmamoğlu ve Yavaş'a hayır' demeyiz açıklamalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Bir parti başka bir partinin iç işlerine karışmamalı. Her partinin kendi kuralları vardır. Her parti kendi içerisinde değerlendirmesini yapmalı." dedi ve ortağını açıkça uyardı.

İYİ PARTİ'DEN YANIT

Kılıçdaroğlu'na yanıt İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'ndan geldi. Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun 'iç işlerimize karışma' mesajına verdiği yanıtta şu iafedeleri kullandı:

"Kazanacak aday vurgusuyla kazanacak 2 adayla ilgili değerlendirmeler, neden iç işlere müdahale olarak değerlendirilsin. İstanbul ve Ankara'da kazanan proje İYİ Parti'nin projesidir. Meral Hanım İmamoğlu'na milletin iradesine sahip çıktı. İç işlerine karışma yorumları yanlış olur. Kemal Bey de İstanbul'da aday olmuştu ama kazanamamıştı. Bu isimler kazandılar, bizim projemiz tuttu. Denenmiş ve kazanmış kişilerle ilgili değerlendirmeleri iç işlerine karışmak olarak değerlendirmeleri iç işlerine karışmak olarak görmeyi sübjektif görüyorum. 'Benimle misiniz' demesindense 'kiminle kazanılabilir' demesi gerekiyordu. Akşener Ekrem ve Yavaş'ın aday olmasında aynı motivasyon var."

  • Kaynak: Ortadoğu