Ürdün Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Suudi Arabistan'da düzenlenen Uluslararası Riyad Ekonomi Forumu kapsamında Riyad'da bulunan Safedi, Fransız mevkidaşı Stephane Sejoune ile bir araya geldi.

Görüşmede, İsrail'in Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine muhtemel kara saldırısını engellemek için net uluslararası ortak bir tutum edinilmesi gerektiğini kaydeden Safedi, kara saldırısının başlaması durumunda "gerçek bir katliam" yaşanacağı uyarısında bulundu.

Yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri inşası ve Filistin topraklarına el konulması gibi İsrail'in tek taraflı uygulamalarının son bulması gerektiğini vurgulayan Safedi, Fransa'nın "iki devletli çözümü destekleme ve yerleşimleri yasa dışı bir eylem olarak reddetme konusundaki net tutumundan" övgüyle söz etti.

İsrail'in alıkoyduğu doktor: "İsrail hapishanelerinde ölüm işkenceden daha kolaydı" İsrail'in alıkoyduğu doktor: "İsrail hapishanelerinde ölüm işkenceden daha kolaydı"

Fransız Bakan Sejoune de Safedi'ye Lübnan'da yeni bir cephe açılmasını önlemek için sarf ettikleri çabalar hakkında bilgi verdi.