Kassam Tugaylarından yapılan yazılı açıklamada, “Kassam Tugayları, son 4 gün içerisinde 16 İsrail askerini öldürmeyi, 71 askeri aracı tamamen veya kısmen imha etmeyi ve onlarca askeri çeşitli derecelerde yaralamayı başardı.” denildi.

Açıklamada, Kassam Tugaylarının, bu süreçte çok sayıda İsrail askerinin öldüğü ve yaralandığı 42 askeri görev gerçekleştirdiğine dikkat çekilerek, Filistinli direnişçilerin Gazze Şeridi’nin içlerine kadar giren İsrail güçleriyle sıfır mesafeden çatıştığı vurgulandı.

Kassam Tugaylarının, İsrail askerlerinin bulunduğu iki ev ile iki tüneli patlattığına işaret edilerek, keskin nişancılarla İsrail askerlerinin vurulduğu ve Gazze Şeridi semalarında bir İsrail askeri helikopterinin hedef alındığı ifade edildi.

Açıklamada, Kassam Tugaylarının Gazze Şeridi’nde iki keşif insansız hava aracını düşürdüğü ve başka bir insansız hava aracını ele geçirdiğine dikkati çekilerek, Kassam Tugayları’nın İsrail’in başkenti Tel Aviv’e de M90 füzeleri attığı kaydedildi.

Irak'ta Sadr Hareketi'nin ismi değişti Irak'ta Sadr Hareketi'nin ismi değişti

Kassam Tugayları'nın söz konusu açıklamasına ilişkin İsrail'den henüz bir açıklama yapılmadı.

Kassam Tugayları, bugün ayrıca, son 48 saat içerisinde Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Gazze kentine bağlı ed-Durc ve et-Tuffah mahallelerinde bulunan İsrail ordusuna ait 26 askeri aracı tamamen veya kısmen imha ettiğini açıklamıştı.