İsrailli aşırı sağcı Bakan Smotrich, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, "İsrailli heyetin Kahire'ye gitmesi yanlış. Bu adımla, Hamas'ın Katar ve Mısır'la birlikte kurduğu tuzağa düşmüş olunuyor." ifadelerini kullandı.

Hamas'ı bitirmek için daha fazla baskı yapmaları gerektiğini öne süren Smotrich, "halihazırda sadece ateşle konuşmak gerektiğini" ileri sürdü.

Smotrich, "Uluslararası baskılara teslim olmamalısınız, zafer elde edinceye kadar durmamalısınız, bu bizim bağımsızlık savaşımız ve zafer kazanmalıyız." ifadeleriyle İsrailli yetkililere çağrı yaptı.

İsrail'in bu savaşta zafer elde etmesi için 3 noktada hareket etmesi gerektiğini savunan Smotrich, şunları kaydetti:

"Öncelikle Refah kenti ve bölgesi tümüyle işgal edilmeli, ikincisi Refah kentindeki tüm tünelleri yok etmek, üçüncüsü ise Refah Sınır Kapısı ve Philadelphia Koridoru'nu (Gazze ile Mısır arasındaki sınır) tümüyle ele geçirmek gerekir. Bundan sonra da Gazze Şeridi'nin orta kesimlerine doğru yolumuza devam edeceğiz."

Filistin telekomünikasyon şirketi, Gazze'nin kuzeyinde internet hizmetinin kesildiğini duyurdu Filistin telekomünikasyon şirketi, Gazze'nin kuzeyinde internet hizmetinin kesildiğini duyurdu

İsrail’in Kanal 12 televizyonu, adı açıklanmayan İsrailli bir yetkiliye dayandırdığı haberde, “İsrail heyetinin birkaç saat içinde Kahire'ye gitmesi bekleniyor.” demişti.