Filistin resmi ajansı WAFA'da yer alan habere göre İsrail askerleri, Batı Şeria'daki Kalkilya kentinin Davud Mahallesi'nde bulunan Melhem ailesinin evine baskın düzenledi.

İsrail askerlerinin Macid Melhem adlı Filistinli çocuğu, ellerini ve gözlerini bağlayarak gözaltına aldığı anlar sosyal medyadan paylaşıldı.

Filistinli çocuğun yanı sıra baskınlarda 10 Filistinlinin gözaltına alındığı belirtilirken, görüntüler Filistinlilere yönelik hakaret ve şiddet içeren ifadelerin de yer aldığı "Harbu Darbu (Savaş saldırısı)" adlı şarkıyla paylaşıldı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023'ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor.

İsrailliler esir takası anlaşması ve Netanyahu'nun istifası talepli gösterilerini bu hafta da sürdürdü İsrailliler esir takası anlaşması ve Netanyahu'nun istifası talepli gösterilerini bu hafta da sürdürdü

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te, 7 Ekim'den beri İsrail askerleri ile buraları gasbeden İsraillilerin saldırılarında 531 Filistinli hayatını kaybederken, İsrail güçleri 635'i çocuk 3 bin 9 Filistinliyi gözaltına alındı.