İrlanda vatandaşı Peter Sweny, karara ilişkin, "İrlanda Filistin'in arkasında çünkü biz kendimizi mazlum insanlarla özdeşleştiriyoruz. Zira 800 yıl boyunca biz de ezildik ve Filistin de uzun süredir böyle. Bu yüzden Filistin'e destek veriyoruz. İrlanda'nın her yerinde Filistin bayrakları ve Filistin'i destekleyen pek çok gösteri görebilirsiniz." dedi.

İsmini ve soyadını vermek istemeyen bir diğer İrlandalı ise Filistin'in tanınmasını "harika" olarak nitelendirdi.

İrlandalı, İsrail'in Gazze'de yaptıklarının "soykırım" olduğunu belirterek, "İsrail'in inanılmaz derecede kötü silahlar kullanan bir ordusu var. İnsanların beyaz fosfora ve bunun insan vücuduna ne yaptığına bakması gerekiyor. Derinizi yakıyor, uzuvlarınızı yakıyor." diye konuştu.

Filistin'in tanınması gerektiğine inandığını dile getiren İrlandalı, "Filistin halkına yönelik bu soykırımın tüm Filistin halkı öldürülmeden ve yok edilmeden önce durdurulması gerektiğine inanıyorum." ifadesini kullandı.

İrlandalı bir kadın da ülkesinin Filistin'i tanıma kararını överek, "Dünyanın geri kalanının da bunu yapmaya başlaması gerekiyor çünkü bence İsrail, tüm Filistin halkını yok edecek." değerlendirmesinde bulundu.

Kopenhag Belediyesi, Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerle bağlantılı yatırımları durduracak Kopenhag Belediyesi, Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerle bağlantılı yatırımları durduracak

Bir İrlandalı genç ise bölgede barışa ulaşmak için iki ülkenin eşit kabul edilmesi gerektiğini belirterek, Filistinlilerin kendi evlerinde güvende hissetmesinin önemine işaret etti.