Dünya bugün işgalin Gazze, Batı Şeria ve Kudüs'te işlediği suçları görüyor ve bu suçların ötesine geçerek, tüm uluslararası ve insani yasa ve normları hiçe sayarak halkımızı ve Filistin dışında kalan bölgedeki halkları hedef alıyor.

100 yılı aşkın bir süredir halkımız özgürlüğüne kavuşmak ve Siyonist işgali topraklarından söküp atmak için en değerli fedakârlıkları yapmış, binlerce insanımız hayatlarının uzun yıllarını işgal hapishanelerinde geçirmiş, halkımız kuşatma, yıkım, duvar, yerinden edilme ve mülteciliğe maruz kalmıştır.

Gazze bugün; işgal, terörizm, günlük katliamlar ve soykırım savaşı ne kadar acımasız olursa olsun pes etmeyen, direnişin sahada kararlı kalmaya devam ettiği ve aşılmaz olduğunu doğrulayan ölümsüz bir savaşta.

Filistin topraklarındaki direniş hareketi olarak bizler, ne pahasına olursa olsun bu halkın fedakârlıklarına, özgürlüklerine, topraklarının ve haklarının iadesi özlemlerine sadık kalacağımıza dair önce Allah'a sonra da halkımıza söz verdik.

Direnişin liderliği Allah'ın izniyle zafere, geri dönüşe ve başkenti Kudüs olan Filistin Devleti'nin kurulmasına kadar şehitler vererek, sabırla ve yorulmak bilmeden çalışarak dünyaya örnek olmak için en ön saflarda yer almaktadır.

Bu savaşta Siyonist düşmanın kendisi, ordusu ve kabiliyetleri için yarattığı tüm yanılsamalar ve efsaneler çöktü. Düşmanın müttefiklerinin çoğu, varlığın karşı karşıya olduğu varoluşsal kriz hakkında konuşmak için sahneye çıktı.

Siyonist düşmanın bugün gördüğümüz gaddarlığı, Aksa Tufanı ile süpürülen tüm normalleşme girişimlerine rağmen teslim olma ve Filistin'den vazgeçme fikrini reddeden kararlı Filistin halkı karşısında gaspçı ve işgalci bir varlık olarak hayatta kalamayacağını anlamasının sonucudur.

Siyonist düşmanın bugün gördüğümüz gaddarlığı, Aksa Tufanı ile süpürülen tüm normalleşme girişimlerine rağmen teslim olma ve Filistin'den vazgeçme fikrini reddeden kararlı Filistin halkı karşısında gaspçı ve işgalci bir varlık olarak hayatta kalamayacağını anlamasının sonucudur.

BM: Gazze halkı büyük acılar çekiyor BM: Gazze halkı büyük acılar çekiyor

Halkımıza yönelik Siyonist saldırganlık, Amerika'nın bu işgal suçlarına örtülü ve fiili katılımı olmadan devam edemez ve bu vahşet derecesine ulaşamazdı.

Ulusumuzun halklarını, işgal cephesine ve onunla birlikte olanlara karşı durmak, bu saldırganlığa son vermek ve halkımızın bugün vatanın tüm meydanlarında yürüttüğü kurtuluş savaşını desteklemek için bir halk kitlesi cephesi oluşturmaya çağırıyorum.

Gazze ve Filistin'in kahramanları korku duvarını yıkarak bu işgalin sahte dehşetini paramparça ettiler ve ilham verici bir kahramanlık ve fedakarlık modeli sundular. Siyonist projeyi ve müttefiklerini büyük bir yenilgiye uğratmak için tarihi bir fırsatla karşı karşıyayız.

Bu kutlu savaş, millet saflarını birleştirdi. Bu birleşmenin en büyük göstergesi; Filistin'den Lübnan'a, Yemen'e ve Irak'a kadar meydanların ve cephelerin birleşmesinde kendini gösterdi. İslam Cumhuriyeti'nin desteği ve yardımıyla direniş güçleri sözünü söyledi. Biz haksızlığa sessiz kalmayan bir milletiz. Adaletsizliği kabul etmiyoruz. Haklarımızın gasp edilmesini kabul etmiyoruz. Düşmanın Gazze'yi tekeline almasını da asla kabul etmeyeceğiz.

Gazze'ye yönelik saldırganlığın durdurulmasına yönelik müzakerelerle ilgili olarak, Siyonist işgalci hala kaçamak ve inatçı davranmakta. Savaşın ve saldırganlığın durdurulmasına yönelik haklı taleplerimize yanıt vermemektedir.

Filistin halkının topraklarına, vatanlarına ve kutsal mekânlarına kavuşması yolunda kalıcı ateşkes, Gazze Şeridi'nden kapsamlı bir çekilme, yerinden edilmiş kişilerin ikamet ettikleri yerlere tam olarak geri dönmesi, Gazze'deki halkımıza gerekli tüm yardımların ulaştırılması, Gazze Şeridi'nin yeniden imarı, kuşatmanın kaldırılması ve onurlu bir esir anlaşmasının imzalanması yönündeki taleplerimize bağlı olduğumuzu açıkça teyit ediyoruz.

İşgalin burnundan fitil fitil getiren ve nesiller boyu okutulacak kahramanlık destanları yazan Filistin direnişinin kahramanlarına selam olsun.

Düşmanla çatışma hattı boyunca yanan direniş ekseninin cephelerine selam olsun. Filistin ve Gazze ile seferber olan ve birleşen Arap ve İslam milletimizin halklarına selam olsun. Dünyanın her yerindeki özgür insanlara selam olsun. Bu bir zafer ya da şehadet cihadıdır. Selam olsun. Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Kaynak: Daily Ummah