THY'den ayrılan İlker Aycı'nın yeni işi açıklandı

Kazakistan'dan dönerken personelini arkasında bırakan Aycı, gelen tepkiler nedeniyle THY'deki görevlerinden istifa etmişti. İlker Aycı'nın Air India'da işe başladığı öğrenildi.
  • 14.02.2022, 19:09:16
  • Güncelleme: 5 ay önce
THY'den ayrılan İlker Aycı'nın yeni işi açıklandı

Kazakistan ziyareti esnasında gerilimin artması üzerine kargo uçağıyla Türkiye'ye geri dönen Aycı, beraberinde götürdüğü ekibi arkasında bırakmıştı. Gelen tepkiler sonrasında Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığından istifa Eden İlker Aycı'nın yeni işi açıklandı.

Hindistan sanayi devi Tata Grubu'nun sahibi Tata Son, İlker Aycı'nın Hindistan Havayolları'nda (Air İndia) CEO ve Genel Müdür olarak göreve başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, "Yönetim kurulu, İlker Aycı'nın Air India CEO'su ve Genel Müdürü olarak atanmasını gerekli müzakerelerin ardından onayladı. Bu atama, gerekli düzenleyici onaylara tabidir" ifadesi kullanıldı.

Tata Sons Başkanı Natarajan Chandrasekaran ise Aycı'nın yeni göreviyle ilgili, "İlker, orada görev yaptığı süre boyunca Türk Hava Yolları'nın bugünkü başarısına öncülük etmiş bir havacılık sektörü lideridir. İlker'i Air India'yı yeni çağa taşıyacağı Tata Grubu'na almaktan mutluluk duyuyoruz" açıklamasını yaptı.