TFF'nin yeni başkanı belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkanlık görevine Mehmet Büyükekşi seçildi.
  • 16.06.2022, 14:13:33
  • Güncelleme: 1 ay önce
TFF'nin yeni başkanı belli oldu

Ankara JW Marriott Oteli'nde gerçekleştirilen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Olağanüstü Seçimli Genel Kuruluna tek aday olarak giren Mehmet Büyükekşi, başkanlığa seçildi.

Kullanılan 209 oyun 158'ini alan Büyükeşi, TFF'nin yeni başkanı oldu. Kullanılan oyların 51'i geçersiz sayıldı.

Büyükekşi'nin yönetim kurulu listesinde şu isimler bulunuyor:

Yalçın Orhan, Nükhet Küçükel Ezberci, Murat Aksu, Yusuf Günay, İdil Karademirlidağ Suher, Erman Kalkandelen, İbrahim Burkay, Alkın Kalkavan, Ramazan Üçdan, Müslüm Özmen, Hamit Altıntop, Ali Düşmez, Talat Papatya, Volkan Can.

YENİ BAŞKAN 1 YILLIĞINA SEÇİLECEK

Başkanlığa seçilen Büyükekşi, bir yıl boyunca TFF koltuğunda oturacak. 2023 Haziran'ında 4 yıllık bir dönem için olağan genel kurul gerçekleştirilecek.

SEÇİM ÖNCESİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Açıklamalarda bulunan Mehmet Büyükekşi, “Tüm kulüplerimiz son derece önemli, hepsinin kendine has sorunları var. Problemlerin bir kısmı ekonomik problemler. Yeteri kadar doğru bir sistem uygulamadığımız için bazı kulüplerimiz aşağıdan oyuncu getiremiyor. Bu konuda da adımlar atılıyor. Özellikle yayın ihalesi, harcama limitleri ve yabancı kuralı konusunda birlikte hareket edeceğiz. Masada karşı karşıya gelirsek yol alamayız. Biz yan yana duracağız." dedi.

"DİSİPLİN KURULU VE TAHKİM KURULU'NUN İSTİFASINI İSTEYECEĞİM"

"Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nu değiştiremiyorum ama seçilirsem teşekkür konuşmamda istifa etmelerini isteyeceğim. Hakem performansları konusunda yapay zeka kullanmak istiyoruz. Hiçbir şey algı operasyonu olmamalı. Hakem tartıştırmak yerine aldıkları puanları kamuoyuna açacağız. Ödül ve ceza sistemini değiştireceğiz."

"YAYINCI KURULUŞ BEIN SPORTS OLACAK"

Öte yandan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Adayı Mehmet Büyükekşi, mevcut yayıncı kuruluş beIN Sports ile gelecek sezon için de anlaşma sağlandığını duyurdu.

  • Kaynak: Ajanslar