“Özkan’ın BAE açıklamaları partimizin görüşlerini yansıtmıyor”

AK Parti Sözcüsü Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Özkan'ın bir YouTube kanalına verdiği mülakattaki BAE açıklamalarının parti görüşlerini yansıtmadığını belirtti.
  • 15.05.2022, 07:31:04
  • Güncelleme: 5 gün önce
“Özkan’ın BAE açıklamaları partimizin görüşlerini yansıtmıyor”

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan'ın YouTube kanalına konuk oldu.

Çağlayan’a verdiği mülakatta gündeme ait soruları cevaplayan Özkan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile ilgili bir soruya, "Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor. Baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri ben böyle okuyorum çünkü teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti." ifadelerini kullandı.

"PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITMIYOR"

Özkan'ın cevabının sosyal medyada gündem olması sonrası, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir paylaşımda bulundu.

Çelik, Twitter hesabından "Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan'ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan'ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir." açıklamasını yaptı.

  • Kaynak: Yeni Şafak