'Müslümanlar, Dünya Kupası'nda Filistin'e duydukları muhabbeti gösteriyor'

Şeyh İkrime Sabri, Katar'da devam eden Dünya Kupası'nda Müslümanların Filistin'e duydukları muhabbeti tüm dünyaya gösterdiğine dikkat çekti.
  • 02.12.2022, 17:54:15
  • Güncelleme: 2 ay önce
'Müslümanlar, Dünya Kupası'nda Filistin'e duydukları muhabbeti gösteriyor'

Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Arap ve İslam halklarının Katar'da devam eden 2022 FIFA Dünya Kupası karşılaşmalarında Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya duydukları muhabbeti tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

Şeyh Sabri, Mescid-i Aksa'da verdiği cuma hutbesinde "Müslümanlar stratejik tutumlarını, Filistin'e, Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya olan sevgilerini tüm dünyaya açıkça ilan etti. Biz de Arap ve İslam halklarını, aslında bir bütün olarak şerefli İslam ümmetini saygı ve sevgiyle selamlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Sabri, "Normalleşme buharlaştı, normalleşmenin başarısızlığı ortaya çıktı ve Müslümanlar gerçek tutumlarını açıkladı. Mescid-i Aksa, Müslümanların kalbinde olduğu sürece Filistin var olacaktır." dedi.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan açıklamaya göre, 60 binden fazla kişi cuma namazını Mescid-i Aksa'da eda etti.

Katar'ın başkenti Doha'da devam eden Dünya Kupası karşılaşmalarında Arap ve Müslüman taraftarlar sık sık Filistin bayrakları açarak Filistin'e ve Kudüs'e destek veriyor.

  • Kaynak: AA