Kuveyt, Libya ve İsrail'den Türkiye'ye taziye mesajı

Kuveyt, Libya ve İsrail, Amasra'da yaşanan maden kazası nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
  • 15.10.2022, 19:56:12
  • Güncelleme: 1 ay önce
Kuveyt, Libya ve İsrail'den Türkiye'ye taziye mesajı

Kuveyt, Libya ve İsrail, Bartın'daki maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.

Kuveyt Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Amasra'da maden ocağındaki patlamadan dolayı, Türkiye ile dayanışma içinde olunduğu belirtildi.

Kuveyt'in Türk halkı ve hükümetine taziyelerini sunduğu, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa dilendiği ifade edilen açıklamada, mahsur kalanların bir an önce kurtarılması için yapılan çalışmaların başarıya ulaşması temenni edildi.

Libya Ulusal Birlik Hükümeti'ne bağlı Libya Dışişleri Bakanlığı, Bartın ilindeki maden ocağında meydana gelen patlama sonrasında Türkiye ile dayanışma mesajı paylaştı.

Kaza nedeniyle Libya halkı ve hükümetinin, kardeş Türk halkının yanında olduğu kaydedilen açıklamada, "Yaralılara acil şifa ve madende mahsur kalanları kurtarma çalışmalarında yetkililere başarılar dilemektedir. " denildi.

İsrail Başbakanı Yair Lapid, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada, İsrail'in bu yaşadığı felakette Türkiye'nin yanında olduğunu belirterek, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na, hayatını kaybedenlerin aileleri için baş sağlığı, yaralılar için acil şifa dileklerini ilettiğini ekledi.

Lapid, ayrıca İsrail'in yardım teklifini de ilettiğini aktardı.

  • Kaynak: AA