İstanbul Valisi olumsuz hava şartlarına karşı alınan önlemleri açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yaşanan olumsuz hava şartlarından dolayı alınan tedbirleri sosyal medya hesabından paylaştı.
  • 24.01.2022, 18:10:21
  • Güncelleme: 4 ay önce
İstanbul Valisi olumsuz hava şartlarına karşı alınan önlemleri açıkladı

Vali Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul genelinde alınan tedbirleri paylaştı.

OTOGARLARDAN YAPILAN ÇIKIŞLAR DURDURULDU

Önce sağlık ve güven diyen Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kıymetli hemşehrilerim. İlimizde Esenler, Harem ve tüm cep otogarlarındaki çıkışlar yarın (salı) saat 08.00’e kadar durdurulmuştur.” ifadelerini kullandı.

AVM’LER ERKEN KAPANACAK

Kıymetli İstanbullular ifadesini kullanan Vali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “İlimizdeki yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle AVM’ler bu akşam itibarıyla; saat 19.30’da kapatılacaktır. Hemşehrilerime sabır ve anlayışları için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

TRAKYA’DAN İSTANBUL’A GEÇİŞE İZİN YOK

Sürücülere seslenen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı bir diğer paylaşımda ise “Kıymetli sürücüler. İkinci bir duyuruya kadar; Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmeyecektir. Trakya istikametinden yola çıkılmaması önemle rica olunur.” ifadelerini kullandı.