İran'da taşlar yerinden oynuyor

İranlı kaynaklara göre, Hüseyin Tayeb, Devrim Muhafızları'nın istihbarat servisi başkanlığı görevinden alındı ve onun yerine Muhammed Kazemi getirildi. 
  • 23.06.2022, 16:51:05
  • Güncelleme: 6 gün önce
İran'da taşlar yerinden oynuyor

İranlı kaynaklara göre, Hüseyin Tayeb, Devrim Muhafızları'nın istihbarat servisi başkanlığı görevinden alındı ve onun yerine Mohammad Kazemi getirildi. 

Hüseyin Tayeb, İsrail'in İran içinde önemli isimlere yaptığı suikastler sonucu büyük eleştirler almıştı. Tayeb, İsrail'in suikastlerine karşılık ise İsrail vatandaşlarını hedef aldığı bazı kaynaklarca dillendirilmişti. Bu haber üzerine MOSSAD'ın Tayeb'e suikast düzenleyeibilceği bazı kaynaklarca açıklanmıştı. 

Hüseyin Tayeb'in Devrim Muhafızları istihbarat servisi başkanı olarak istifa ettiği yönündeki söylentilerin doğru olduğu yetkili makamlarca geçtiğimiz saatlerde doğrulandı. 

İran Devrim Muhafızları Sözcüsü ve Halkla İlişkiler Başkanı Ramazan Şerif, Devrim Muhafızları Başkomutanı'nın kararnamesi ile Devrim Muhafızları İstihbarat Teşkilatı'nın başına Muhammed Kazemi'nin geçtiğini duyurdu. 

İsrail'in İran içinde yaptığı suikastler ve birçok gizli belegeye ulaşması ülke içinde huzursuzluk ve itibar kaybına neden olduğu belirtiliyordu. 

İsrail ise İran'a karşı ahtapotun kollarıyla değil başıyla uğraşacaklarını birçok kaynaktan defalarca duyurmuştıu. 
 

  • Kaynak: Ortadoğu Haber