Erdoğan, Arnavutluk Meclisi'ne hitap edecek

Bölgesel iş birliğinin derinleştirilmesi kapsamında Edi Rama'nın davetlisi olarak yarın Tiran’a gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Arnavutluk Meclisi’nde konuşma yapacağı bildirildi.
  • 16.01.2022, 23:31:44
  • Güncelleme: 4 ay önce
Erdoğan, Arnavutluk Meclisi'ne hitap edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın davetlisi olarak yarın Arnavutluk'u ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ziyaret kapsamındaki görüşmelerde, stratejik ortaklık seviyesindeki Türkiye-Arnavutluk ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirileceği, iş birliğinin derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacağı kaydedildi.

Görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir teatisinde de bulunulacağı öğrenildi.

TÜRKİYE DEPREMZEDELER İÇİN EV YAPTIRDI

Arnavutluk'ta 2019'da meydana gelen deprem felaketinde evlerini kaybeden aileler için Türkiye tarafından Laç şehrinde inşa edilen konutların teslim töreninin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Tiran'da TİKA tarafından restore edilen Ethem Bey Camisi'nin açılışını gerçekleştirecek, Arnavutluk Meclisi'ne hitap edecek.