Cenin baskını İsrail'i alarma geçirdi

İsrail güvenlik kaynakları tarafından yapılan açıklamada dün gerçekleştirilen Cenin baskınının sert bir cevabı olacağı yönünde.
  • 29.09.2022, 10:10:53
  • Güncelleme: 2 ay önce
Cenin baskını İsrail'i alarma geçirdi

İsrail güçleri dün Cenin Mülteci kampına bir baskın düzenlemiş bu baskın sonrasında 4 Filistinliyi  şehit etmiş 44 kişiyi de yaralamıştı.

İsrail'in gerçekleştirdiği bu baskında insansız hava aracı ve füze kullanması baskının diğer baskınlara göre daha şiddetli olmasına neden olmuştu.

İsrail basınına konuşan İsrailli bir güvenlik kaynağı Batı Şeria'da yapılan her saldırının Filistin tarafından bir karşılığı olduğu gibi  gençlerin direnişini de büyük orada arttırdığına dikkat çekti.

Güvenlik kaynağına göre Cenin'e yapılan saldırının Filistinli gençler arasında intikam alma duygusunu derinden güçlendirdiği belirtti. Bu durumun da yapılan baskınların bir başarıdan ziyade bir ateşleme mekanizmasına dönüştüğünü kaydetti. 

Israilli güvenlik kaynaklarına göre gerçekleştirilen her saldırıda Filistinli bütün grupların daha da güçlendiğine işaret ederken İsrail tarafının bu operasyonların birer başarı olarak görmesinin ise yanlış olacağı ifade edildi.

İsrail ise dün Cenin'de gerçekeleştirdiği saldırıya karşı yapılacak bir misilleme için yüksel alarn seviyesi geçti. 

  • Kaynak: Ortadoğu Haber