Azerbaycanlı avukattan cübbe koleksiyonu

Azerbaycanlı avukat, dünyanın dört bir tarafından topladığı cübbe koleksiyonunu adeta bir müzeye dönüştürdüğü bürosunda özenle koruyor.
  • 09.06.2022, 13:14:06
  • Güncelleme: 3 ay önce
Azerbaycanlı avukattan cübbe koleksiyonu

Azerbaycanlı avukat Kamandar Nasibov, 80 ülkeden biriktirdiği avukat, hakim ve savcı cübbelerini bürosunda sergiliyor.

Amerika'dan Asya'ya, Afrika'dan Avrupa'ya neredeyse tüm kıtalardan cübbelerin yer aldığı koleksiyonda, Türkiye'ye ait avukat, hakim ve savcı cübbeleri de baş köşede sergileniyor.

Nasibov, dünyanın bütün ülkelerinin hukukçu cübbelerini toplamayı hedefliyor.

40 yıldır hukuk alanında çalışan ve 29 yıldır avukatlık yapan Nasibov, yaptığı açıklamada, cübbe toplamaya 2019'da başladığını söyledi.

Çin'i ziyaret ettiğinde kendisine Çin Avukatlar Bürosundan cübbe hediye edildiğini ve o günden beri bu merakını sürdürdüğünü belirten Nasibov, "Araya pandemi girse de 80'den fazla ülkeden 90'dan fazla cübbe topladım ve toplamaya devam ediyorum. Hedefim dünyadaki tüm devletlerin avukat hakim ve savcı cübbelerini toplamaktır." dedi.

Cübbelerinin hepsinin orijinal olduğunu, bir yerde diktirmediğini, doğrudan kaynağından elde ettiğini bildiren Nasibov, "Farklı ülkelerin avukat büroları ve mahkemeleriyle irtibat kurarak onlardan cübbe istiyorum. Bir çoğunun ücretini de ödüyorum. Böyle bir koleksiyon dünyada ilk. Fransa'da bir kişi daha avukat cübbesi topluyor. Fakat bende hem ondan daha fazla var hem de ben onun gibi sadece avukat cübbesi değil, aynı zamanda hakim ve savcı cübbesi de topluyorum." bilgisini paylaştı.

  • Kaynak: AA