simdi-birlik-zamani
simdi-birlik-zamani

AK Parti'den iki müjde yolda: Doğal gaz ve ÖTV desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara yeni müjdeler vermeye hazırlanıyor. Bu yeni müjdelerden biri her haneye 25 metreküplük doğal gaz desteği verilmesi, diğeri ise gençlere yönelik aldıkları telefon ve tablet bilgisayarlara ÖTV uygulanmaması...
  • 05.01.2023, 08:57:44
  • Güncelleme: 2 ay önce
AK Parti'den iki müjde yolda: Doğal gaz ve ÖTV desteği TGRT Haber

Seçimlere kısa süre kala vatandaşa dokunacak olan müjdeler artarken AK Parti’nin yeni bir çalışma aşamasında olduğu belirtildi. Hükümet tarafından çalışmalar neticesinde 2 yeni proje vatandaşın hizmetine sunulacak.

KARADENİZ GAZINDAN HER KONUT YARARLANACAK

Bunlardan biri Karadeniz gazı. Karadeniz gazının sisteme gireceği mart sonundan itibaren her haneye 25 metreküplük doğal gaz desteği için hazırlık yapılıyor. Yapılan planlamayla, Karadeniz gazının sisteme girmesiyle konutlardaki doğal gaz kullanımının 25 metreküplük bölümü faturalara yansıtılmayacak. Bu destek bir yıl sürecek.

İKİNCİ MÜJDE GENÇLERE

Hükümetin bir diğer müjdesi ise gençlere yönelik olacak. Gençlere yönelik projeler arasında telefon ve tabletlere daha rahat ulaşabilmeleri ön plana çıkıyor. Bu kapsamda da bazı çalışmalar yapılıyor.  Öne çıkan hazırlığa göre bir defaya mahsus olmak üzere gençlerin telefon ve tabletlerinden ÖTV alınmayacak. Bu da çok önemli bir indirim sağlayacak. Gençler kolaylıkla telefon ve tablet ulaşabilecek. Ancak bunun bazı kişiler tarafından kötü niyetli kullanılmasını önlemek için gençler aldıkları cihazları üç yıl süre ile satamayacak.

  • Kaynak: TGRT Haber