ABD’den Türkiye'ye çirkin iftira: Sivilleri hedef alıyor

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Frank Pallone, Türkiye’nin sınır ötesine başlattığı Pençe-Kılıç Hava Harekatını hazmedemedi. Türkiye'nin sivilleri hedef aldığını iddia eden Pallone, "Erdoğan, bir hastane dahil olmak üzere sivil altyapıyı bombaladı" dedi.
  • 21.11.2022, 10:41:53
  • Güncelleme: 2 ay önce
ABD’den Türkiye'ye çirkin iftira: Sivilleri hedef alıyor

Ortadoğu'da bir çok bölgede terör örgütlerine mühimmat ve eğitim desteği veren ABD, Türkiye'yi sivilleri öldürmekle itham ediyor. ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Frank Pallone, Taksim'de PKK terör örgütünün gerçekleştirdiği hain bombalı saldırının ardından Türkiye'nin ekonomisini hedef alan The New York Times'ın haberini alıntılayarak Twitter'dan sivillerin öldürüldüğünü öne sürdü. Pallone aynı zamanda Türkiye'ye F-16 satışını engellemeye devam edeceğini belirtti.

'HASTANE BOMBALIYORLAR'

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Frank Pallone sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Erdoğan, bir hastane de dahil olmak üzere sivil altyapıyı bombaladı. Türkiye'ye F-16 savaş uçağı satışını engellemek için çalışmamın bir başka nedeni de bu. Erdoğan'ın saldırganlık modeli, ABD askeri teçhizatı konusunda ona güvenemeyeceğimizi gösteriyor" ifadelerini kullandı.

 

Erdogan bombed civilian infrastructure, including a hospital. This is yet another reason why I am working to block the sale of F-16 fighter jets to Turkey. Erdogan's pattern of aggression shows that we cannot trust him with U.S. military equipment.https://t.co/rAQc6KqF3D

— Rep. Frank Pallone (@FrankPallone) November 20, 2022">http://

  • Kaynak: Yeni Şafak