ABD Dışişleri Bakanına ülkeye giriş yasağı getirildi

Rusya Federasyonu, ABD Başkanı Joe Biden ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken dahil olmak üzere 963 ABD vatandaşına Rusya'ya giriş yasağı getirdi.
  • 21.05.2022, 18:26:51
  • Güncelleme: 1 ay önce
ABD Dışişleri Bakanına ülkeye giriş yasağı getirildi

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden ile Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in de aralarında bulunduğu toplam 963 ABD vatandaşına ülkeye giriş yasağının uygulandığı duyurdu.

Bakanlığın remi internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, ABD tarafından sürekli olarak uygulanan Rusya karşıtı yaptırımlara yanıt bağlamında Rusya'ya girişi kalıcı olarak yasaklanan ABD vatandaşlarının bir listesinin yayınlandığı belirtildi.

Açıklamada, ABD Başkanı Biden ve oğlu Hunter Biden, Dışişleri Bakanı Blinken, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ile diğer yetkililerin bulunduğu toplam 963 kişinin listeye eklendiği kaydedildi.

ABD'nin, kendisine daha sonra bumerang gibi geri dönen düşmanca eylemlerle meşgul olduğu vurgulanan açıklamada, "Rusya, bir yüzleşme istemiyor ve her zaman saygı duyduğumuz ABD halkını, Rus düşmanlığını kışkırtan ABD makamlarından ve onlara hizmet edenlerden ayırarak dürüst ve karşılıklı saygıya dayalı diyaloga açıktır." ifadesine yer verildi.