6’lı masa yarın toplanacak

Altılı masa önce ortak hükümet programıyla ilgili bir takvim ilan edecek. Cumhurbaşkanı aday açıklaması ise daha sonraya kalacak.
  • 04.01.2023, 14:41:13
  • Güncelleme: 2 ay önce
6’lı masa yarın toplanacak

6'lı masa, yarın Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğinde 10’uncu kez toplanıyor. Cumhurbaşkanı adayının görüşmelerine başlanmadan önceki son toplantı olacağı belirtilen buluşmada, 6'lı masanın Hükümet Programı’na son şeklinin verilmesi bekleniyor. 72 alt başlıkta sürdürülen çalışmalar kapsamında hazırlanacak programda, büyük oranda uzlaşıya varıldı.

Adaylık konusunun toplantıda gündeme gelebileceği de belirtiliyor. Bu konuda son açıklamayı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yapmıştı. Yeni yıla girişle seçim havasına girileceğini söyleyen Karamollaoğlu, “Ocak ayından itibaren seçim sathı mailine girmiş oluyoruz. 5 Ocak’ta altılı masa yeniden toplanacak. Orada artık bu konu konuşulabilir” ifadelerini kullanmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yıl sonu gazetecilerle yaptığı buluşmada, adaylık konusunun güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş süreci ve ortak hükümet programı çalışmaları tamamlandıktan sonra gündeme geleceğini belirtmişti. 

  • Kaynak: TRT Haber