Irak halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinden ümitli Irak halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinden ümitli

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi'nden yapılan açıklamada, "Hükümete bağlı ekipler, işgalci İsrail ordusu tarafından Gazze'de öldürülen yabancı 6 kişinin cesedini teslim etme işlemlerini az önce tamamladı." denildi.

Söz konusu yabancı uyruklu kişilerin WCK çalışanı olarak insani yardım için Gazze'de bulunduklarına işaret edilen açıklamada, Gazze'deki Sağlık Bakanlığı ve hükümete bağlı diğer ekiplerin destekleriyle cenazelerin Refah Sınır Kapısı'nda OCHA'ya teslim edildiği kaydedildi.

İsrail'in WCK çalışanlarına yönelik saldırısının "iğrenç suç" olarak kınandığı açıklamada, bu suçun, İsrail'in Gazze Şeridi'nde sivillere yönelik sürdürdüğü soykırım kapsamında gerçekleştiğine dikkati çekildi.

Tüm dünya ülkelerinin "bu korkunç katliamı" kınaması ve İsrail'in Gazze'de sivillere karşı işlediği soykırım suçlarını durdurması çağrısının yapıldığı açıklamada, Gazze'de 2,4 milyon vatandaşın İsrail tarafından dayatılan insani felaketten kurtarma talebinde bulunuldu.

WCK çalışanlarına yönelik saldırıdan İsrail'in yanı sıra ABD ve uluslararası toplumun sorumlu tutulduğu açıklamada, Gazze'deki katliamlarını sürdüren İsrail'e hala yeşil ışık yakıldığına vurgu yapıldı.