"Sığınmacıları katillere teslim edemeyiz"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sığınmacılarla ilgili polemik konusunda "Biz sığınmacıları katillere teslim edemeyiz" dedi.
  • 11.05.2022, 13:05:12
  • Güncelleme: 1 hafta önce

Gazetecilere sığınmacı polemiğiyle ilgili açıklamada bulunan Ömer Çelik, şu ifadeleri kullandı:

Sığınmacılar, sınırımızdan 30 km boyunca güvenli bölge oluşturulsaydı ne Türkiye’ye geleceklerdi ne Batı’ya gitmek isteyeceklerdi. Obama yönetimi zamanında bunu istemedi. Bu insanlar ölümden kaçarak Türkiye’ye geldi. Biz sığınmacıları katillere teslim edemeyiz.

“MAŞA ARIYORSA AYNAYA BAKMALIDIR”

Sayın “Kılıçdaroğlu rekabet siyaseti değil husumet siyaseti anlayışı görüyor. Kendisi maşa arıyorsa aynaya bakmalıdır” dedi.

Türkiye, Azeri kardeşlerimizin mücadelesini desteklerken birileri çıktı 'Türkiye cihatçıları gönderiyor' dedi.

“Aylan bebeğin ölümünden Erdoğan sorumludur” diyor. Böyle bir açıklama olabilir mi? Bunun sorumlularından birisi Esad yönetimi, diğeri o botları şişleyen Yunanistan’dır.

Reyhanlı saldırısı ile ilgili bile Cumhurbaşkanımızı suçluyor, böyle bir şey olabilir mi? Demokrasimizi zehirlemek için faaliyet içinde hareket ediyorlar.

Suriye meselesi gayet açıktır. Ne bir dış politika, ne de bir diplomasi biliyorlar. Bilseler 6'lı masada çözerlerdi. Son konuşması Cumhurbaşkanımıza, Kabinemize karşı husumet konuşmasıdır.