Rusya’dan Pasifik’te dev tatbikat

Rusya Savunma Bakanlığı, Pasifik Filosuna bağlı 40'tan fazla savaş ve destek gemisine ek olarak 20 kadar uçak ve helikopterin katılımıyla Pasifik bölgesinde deniz tatbikatına başlandığını duyurdu.
  • 03.06.2022, 09:57:38
  • Güncelleme: 4 hafta önce

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “3-10 Haziran tarihleri ​​arasında, Pasifik Filosu Komutanı Amiral Sergey Avakants komutasında, Pasifik'te çeşitli türlerde ve kuvvetlerde tatbikatlar gerçekleştirilecek” denildi.

Bakanlık, gerçekleştirilecek tatbikatın içeriğine dair, “Tatbikat kapsamında, denizciler ve deniz havacılık personeli, sözde düşmanın denizaltılarını arayacak, taktik gemi grupları için hava savunması düzenlemeye, denizdeki kuvvetlerin lojistiğini düzenlemeye, yüzey ve hava hedeflerine muharebe eğitimi atışları yapmaya çalışacak.” açıklaması yaptı.

Tatbikatlara katılan gemiler arasında komuta gemisi “Mareşal Krylov”, fırkateyn “Mareşal Shaposhnikov”, büyük denizaltı avcısı gemiler ve fırkateynler, küçük denizaltı avcısı gemiler, mayın tarama gemileri, füze tekneleri ve destek gemileri yer alıyor.