Köy imamından yolda kalan sürücülere sıcak ikram

Afyonkarahisar'ın Demirbel köyünde imam olarak görev yapan Adem Eser, yoğun kar yağışları nedeniyle araçları yolda kalan vatandaşlara çay ve bisküvi ikram etti.
  • 10.02.2022, 14:11:37
  • Güncelleme: 4 ay önce

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Demirbel köyünde imamlık yapan Adem Eser, kar yağışı ve buzlanmadan dolayı araçları yolda kalan vatandaşlara çay ve bisküvi ikramında bulundu.

Çay-Karaadilli karayolunda ekiplerin yol açma çalışmaları sürerken, köy imamı Eser, mahsur kalan araçların içerisinde bekleyen sürücü ve yolculara sıcak çay ve bisküvi dağıttı.

ALLAH RIZASI İÇİN YOLA ÇIKTIM

İkindi namazından çıktıktan sonra yolun kapandığını belirten Eser, "Termosa çayı koydum, bisküvi aldım, Allah rızası için yola çıktım, sıcak çay içsinler diye düşündüm" dedi.

Eser, tırların ve araçların yolun açılmasını beklediğini belirterek, yolcuların çoğunun şaşırdığını ifade etti. Eser, "Yolcular çok memnun oldular. Para teklif ettiler. Ben de 'para için değil, sadece Allah rızası için yapıyorum' dedim. Bir büyük termos çay dağıttım. Bitene kadar bütün araçları dolandım. Bütün çayı bitirdim" şeklinde konuştu.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek de yolda mahsur kalanlarla telefon görüşmesi yaparak durumları hakkında bilgi aldı.