Cumhurbaşkanı muhalefete cehalet üzerinden yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mobil Uygulama Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı konuşmasında muhalefete yüklendi.
  • 05.01.2023, 13:01:24
  • Güncelleme: 3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezindeki AK Parti  Mobil Uygulama Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalar yaptı. "Bizim icraatlarımızın yetiştiği yere vizontele muhalefetin hayalleri bile yetişemez." diyen Erdoğan, "Yabancı danışmanı ile görüntülü konuşmayı teknoloji sananlar, teknoloji özürlü olduğu ortaya koydu'' diyerek Kılıçdaroğlu'nun teknoloji sözlerine gönderme yaptı. Erdoğan, "25-30 yıl öncesinin dünyadaki 'İnsanımız teknoloji görsün' diye millete yutturmaya çalışmak kibrin ve cehaletin dik alaşıdır." diye konuştu.

"BİZ 85 MİLYONUN HER BİR FERDİNE ULAŞIYORUZ"

Bugün de teşkilat olarak sahada en çok görünür olan, en fazla koşturan siyasi faaliyet biziz. Partimize ve davamıza gönül vermiş tüm kardeşlerimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Onlar vizyon ve proje olarak vatandaşın karşısına sadece boş lafla çıkarken biz yeni müjdelerle yolculuğumuzu kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Pazartesi günü cumhuriyet tarihimizin en yüksek ihracat rakamını açıkladık. Salı günü 500 bin kardeşimizin sevincine ortak olduk. Dünkü grup toplantımızda yeni zam oranlarını tüm memurumuzla, emeklimizle paylaştık. Aynı gün yeni evim kampanyasının detayları açıklandı. Yarın çiftçilerimizle ve gıda sanayicilerimizle bir araya geleceğiz. Cumartesi günü Antalyalı kardeşlerimizin misafiri olacağız. Kumluca'yı ve Manavgat'ı ziyaret edeceğiz. Orada da hanım kardeşlerimizle ayrıca toplantı gerçekleştireceğiz. Ertesi gün üniversiteli AK gençlikle buluşacağız. Biz 85 milyonun her bir ferdine ulaşıyoruz.

"İNSANIMIZ ACİZ BU EKİPTEN HİÇBİR FAYDA GELMEYECEĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR"

Her geçen gün AK Parti ve Cumhur İttifakı ile 6'lı masa denen derme çatma yapı arasındaki vizyon farkı ortaya çıkıyor. İnsanımız aciz bu ekipten hiçbir fayda gelmeyeceğini çok iyi biliyor. Bunların umutsuz vaka olduğunu anlamıştır. Vizyon toplantılarına gelmeye tenezzül dahi etmeyen, yabancı ekonomi komiseriyle görüntülü konuşmayı ileri teknoloji sananlar aslında teknoloji özürlü olduklarını ortaya koymuşlardır. 25-30 yıl öncesinin teknolojisini millete yutturmaya çalışmak kibrin ve cehaletin alasıdır. Böyle çarpık bakan bir zihniyetin milli teknoloji hamlemizi yani Togg'u, Kızılelma'yı, ANKA'yı idrak etmesi elbette mümkün değildir.

Bunların teknoloji bilgisi meşhur bir filmimizdeki 'Zeki Müren de bizi görecek mi' diye anlatılan o seviyeyi henüz geçememiştir. Siyaset gibi teknolojiyi de çeyrek asır geriden takip eden bu ekibe; kendilerine kapsamlı bir format atmalarını tavsiye ediyorum. Yakında uzay programımızla bunların zihin dünyalarını altüst etmeyi sürdüreceğiz. Başlarını kendi aralarındaki çekişmeden kaldırıp bakabilirlerse bu başarılarımız onlara da ilham kaynağı olabilir. Biz kimsenin ne dediğine bakmadan hizmetimizi milletimize anlatmaya, sunmaya devam edeceğiz.

"BİZİM İCRAATLERİMİZİN YETİŞTİĞİ YERE VİZONTELE MUHAFELETİN HAYALLERİ BİLE YETİŞEMEZ"

Her zaman söylediğimiz gibi AK Parti olarak bizim icraatlerimizin yetiştiği yere vizontele muhalefetin hayalleri bile yetişemez. Tarihi nitelikte adımlar attık. Araştırma geliştirme merkezlerimizin sayısını 1249'a yükselttik. Teknopark'ı olan il sayımızı 5'ten 54'e çıkardık. Teknoparklarımızda 8 bin 528 firma şu anda faaliyet gösteriyor. Personel sayısı 88 bin 512. Değeri 1 milyar liranın üzerinde olan teknoloji şirketi sayımız 6'yı buldu. Kendi savaş gemisini tasarlayan 10 ülke arasında yer alıyoruz. İHA, SİHA ve TİHA üretiminde ise artık dünyanın ilk 3 ülkesi içindeyiz. Ülkemizin dört bir yanında bilim merkezleri açıyoruz. Kodlama okulları, açık kaynak programlarıyla toplumun her kesimini destekliyoruz.

Elbette ülkemizde tüm bu kritik hamleleri yaparken parti olarak kendimizi de ihmal etmiyoruz. AK Partim Mobil Uygulaması ve Dijital Platformu partimizin lider rolünü ortaya koyan çok iyi bir örnektir. Bu uygulama ile dijital bir köprü de kurulmuş olacaktır. Seçim çalışmalarında bizlere ciddi avantajlar sağlayacağına inandığım bu uygulamanın tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Bu düşüncelerle AK Partim uygulamasının geliştirilmesinde emeği geçenleri tekrar şahsım, tüm genel merkezim adına tebrik ediyorum. Sizleri bir kez daha saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.
 

"KİBRİN VE CEHALETİN DİK ALASI"

Her geçen gün AK Parti ile altılı masa arasındaki vizyon farkı ortaya çıkıyor. İnsanımız, bu aciz ekipten hiçbir fayda gelmeyeceğini çok iyi görüyor. Bilhassa gençlerimiz, sadece hizmet ve icraat olarak değil teknolojiyi takip etme, teknolojiden faydalanma noktasında da bunların umutsuz vaka olduğunu anlamıştır. Vizyon toplantılarına gelmeye dahi tenezzül etmeyen yabancı ekonomi komiseriyle görüntülü konuşmayı ileri teknoloji sananlar aslında teknoloji özürlü olduklarını ortaya koymuşlardır. Hele hele 25-30 yıl öncesinin teknolojisini, insanımız teknoloji görsün diye millete yutturmaya çalışmak kibrin ve cehaletin dik alasıdır. 

Dünyaya ve kendi insanına böyle çarpık bakan zihniyetin milli teknoloji hamlemizi, yani Togg'u, Kızıl Elma'yı, ANKA'yı, Atak'ı, Gökbey'i, milli muharip uçağımızı idrak etmesi elbette mümkün değildir. Bunların teknoloji bilgisi, meşhur bir filmimizdeki, "Zeki Müren de bizi görecek mi" sahnesiyle anlatılan o seviyeyi henüz geçememiştir. 

Siyaset gibi teknolojiyi de çeyrek asır geriden takip eden bu arkaik ekibe, gençlerimize daha fazla mahcup olmadan kendilerine kapsamlı bir format atmalarını tavsiye ediyorum. İnşallah, yakında uzay programımızla, yerli yazılımlarımızın küresel başarılarıyla, yüksek teknolojili nice ürünlerimizle bunların zihin dünyalarını altüst etmeye sürdüreceğiz. 

Başlarını kendi aralarındaki kavgadan, çekişmeden kaldırabilirlerse bu başarımız belki onlara da ilham kaynağı olabilir. 

Biz, kimsenin ne dediğine bakmadan, hizmetimizi milletimize anlatmaya, sunmaya devam edeceğiz.