Akşener’den 1919 ruhu vurgusu

İYİ Parti lideri Akşener, “Türkiye'nin iyi ve cesur evlatları, önünüze çıkarılan tüm engeller karşısında dimdik durabilmek için 1919 ruhunu anlayacak ve taşıyacaksınız.” dedi.
  • 18.05.2022, 11:33:37
  • Güncelleme: 1 ay önce

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener'in konuşmasının satır başları:

"1919 RUHUNU ANLAYACAK VE TAŞIYACAKSINIZ"

Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet diye haykıran atalarını hatırlayacaksın. 1919 ruhunu hatırlayacaksın. Çünkü 1919 ruhu umudun, azmin, inancın ruhudur. 1919 ruhu, ateşten gömlek giyenlerin, milletin her ferdi için ana, baba, evlat ve ışık olmaya ve hiçbir şeyden korkmamaya yemin edenlerin ruhudur. 1919 ruhu, hakkın kuvvetten üstün olduğuna inananların, hiçbir zaman umutsuz olmayanların ruhudur.

Türkiye'nin iyi ve cesur evlatları, işte bu yüzden önünüze çıkarılan tüm engeller karşısında dimdik durabilmek için 1919 ruhunu anlayacak ve taşıyacaksınız.

“ANADOLU, O ESKİ ANADOLU DEĞİLDİR”

20 Ocak 2020'de bir karar verdik. Milletimizin yaşadıklarını umursamayanların devrine son vermek için. Dedikodulardan bıktık, yalanlardan usandık. Memleketin hiçbir derdine çare olmayan kavgalardan sıkıldık ve Anadolu'yu karış karış dolaşmaya karar verdik. 20 Ocak 2020'den beri yollardayız. Anadolu artık eski Anadolu değil.

İlk seçimde gidecek iktidarın arkasından bu büyük millet hak ettiği huzuru ve refahı bulacak. Çünkü bizler varız. Hep birlikte varız ve dimdik ayaktayız. Birlikte çalışacağız. Çok kısa sürede bu enkazı birlikte kaldıracağız.

Bu duruma ucube sistem yüzünden geldik. Biz o gün hayır demiştik, bugün de hayır diyoruz.

Tarihimizin hiçbir döneminde baskıya boyun eğmediğimizi, söz konusu bağımsızlığımız olunca bırakın bir kişiyi bütün dünyayı dize getirdiğimizi unuttular. Yokluğa mahkum edilen Anadolu'nun yeniden doğuşunu unuttular.

Annelerin dertleri, endişeleri bilinmesin diye, babaların sıkıntıları konuşulmasın diye, memleketimizin çilesi bitmesin diye uğraşan bir iktidarla karşı karşıyayız. Artık geldiğimiz noktada elini attığı her şeyden kriz çıkaranların tutunacak tek dalları kaldı, o da duygularımız.