Ümit Özdağ Çorum Valisini hedef aldı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İskilipli Atıf Hoca'nın anma törenine katılan Çorum Valisini hedef aldı. Özdağ açıklamasında, anma programına katılan valiyi 'vatana ihanetle' suçladı. 
  • 05.02.2023, 13:47:18
  • Güncelleme: 1 ay önce
Ümit Özdağ Çorum Valisini hedef aldı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ skandal açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. İskilipli Atıf Hoca'nın anma programına katılan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’yi hedef aldı.

Özdağ anma programına katılanları hedefe göstererek katılımcıların ve Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'yi 'vatana ihanetle' yargılayacaklarını açıkladı. 


 
İSKİPLİ ATIF HOCA'NIN VEFANINN 97. YILINDA ANILDI 

İskilipli Atıf Hoca, vefatının 97. yılında Çorum'un İskilip ilçesindeki kabri başında dualarla anıldı. Atıf Derneğince Gülbaba Mezarlığı'ndaki İskilipli Atıf Hoca Anıt Mezar ve Külliyesi'nde düzenlenen programa; Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İskilip Kaymakamı Yunus Emre Vural, İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, HÜDAPAR Bölge Koordinatörü Ihsan Özdemir, Tokat İl Başkanı Mahmut Kaya, Atıf Derneği Başkanı Mustafa Lek ile aile yakınları katıldı. 

İmanı uğruna canından vazgeçen şehit: İskilipli Atıf Hoca

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER YAĞDI

Ümit Özdağ'ın bu açıklaması sonrası sosyal medyadan konuyla ilgii birçok yorum açıklamayı kınarken, bazı yorumlar ise Özdağ'ın devletin memurunu hedef almasının çizgiyi aşan bir durum olduğu yorumunu yaptı. 

VALİYE BASKILAR YENİ DEĞİL

Muhalefete ve Avrupa medyasına yakınlıkları ile bilinen internet siteleri ve televizyon kanalları, İskilipli Atıf Hoca'yı anma törenine katılan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi'yi geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da hedef göstermeye devam etti. 

Çorum Valisi Çifçi geçtiğimiz yıl hakkında çıkan haberlere karşı olarak;  "İskilipli Atıf Hoca, merhum Necip Fazıl Kısakürek Üstadımızın tabiriyle "Son Devrin Din mazlumları"ndan biridir ve bu sıfatla rahmet anılmayı hak etmektedir" ifadelerini kullanmıştı.

"ATIF HOCA HAKSIZ YERE ASILDI"

Atıf Hoca'nın yeğeni Ahmet Faruk İmal, burada yaptığı konuşmada, İskilipli Atıf Hoca'nın haksız yere idam edildiğini söyledi.

Atıf Hoca'nın 4 Şubat 1926'da idam edildiğini kaydeden İmal, "Atıf Hoca'nın mahkeme zabıtları açıklandı, kitap haline getirildi ve bir kısmı yayımlandı. Eskiden Atıf Hoca'ya İngilizlerle işbirliği yaptığı, Milli Mücadele'ye karşı çıktığı gibi iftiralar vardı. İdam edenler, yaptıkları cinayete kaza süsü vermek için bu iftiraları uydurdular. Mahkeme zabıtlarının üçte ikisi şapka kanununa muhalefet, yazdığı kitaptan dolayı kanuna muhalefetten kaynaklanıyor." ifadelerini kullandı.

İmal, idamın ardından İskilipli Atıf Hoca'nın eşi ile kızının sıkıntılı bir hayat yaşadıklarını ve İskilip'te vefat ettiklerini kaydetti.

  • Kaynak: Ortadoğu Haber