Sosyal medyadan İslam’a saldırı

Hindistan’da islam karşıtı söylemlere bir yenisi daha eklendi. Ülkede İslama ve müslümanlara karşı şiddet olayları ve saldırlar her geçen gün artış gösteriyor.
  • 08.06.2022, 16:15:27
  • Güncelleme: 3 hafta önce
Sosyal medyadan İslam’a saldırı

Hindistan’da islam karşıtı söylemlere bir yenisi daha eklendi. İktidardaki Hindistan Halk Partisi (BJP) gençlik kolları lideri sosyal medya üzeriden yayınladığı müslüman karşısı yorum dolayısıyla tutuklandı.

Hindistan’da uzun zamandır devam eden ve özelikle BJP’nin iktidara gelmesinden sonra şiddetini arttıran İslam ve müslüman karşısı söylemler ülkede siyasi krize neden oldu. Hz. Muhammed’e (SAV) yapılan hakaret sonrası dünyadan gelen tepkilere rağmen aşırı sağcı parti yetkilileri nefret kusmaya devam ediyorlar.

BJP’nin gençlik kolları lideri olan Harshit Srivastava attığı müslüman karşıtı sosyal medya mesajı ile tepki topladı. Paylaştığı sosyal medya gönderisinin ardından gençlik kolları başkanı Srivastava göz altına alınmasıyla ülke polisi 50 kişiyi daha tutukladı.

Hindistan müslüman azınlığa yapılan insan hakları ihlalleri ile sürekli gündeme geliyor. Ülkede islam ve müslüman karşıtı akımlar ise hergelen gün güçleniyor.

  • Kaynak: Orta Doğu Haber