Rusya'dan Batı'ya nükleer mesaj

Rusya Baltık Denizi’nde nükleer kapasiteli füze saldırılarının similasyonunu gerçekleştirdi. Rusya’nın bu girişimi Batı’ya karşı önemli bir sinyal olarak yorumlandı. 
  • 05.05.2022, 12:43:16
  • Güncelleme: 2 hafta önce
Rusya'dan Batı'ya nükleer mesaj

Rusya Baltık Denizi’nde nükleer kapasiteli füze saldırısının similayonunu gerçekleştirdi.

Rusya’nın Baltık  Denizi’ndeki batı yerleşim bölgesi olan Kaliningrad’da gerçekleştirdiği füze denemesiyle ilgili olarak Rusya Savunma Bakanlığı bugün bir açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Moskova’nın Polonya ve Litvanya arasında bulunan Kaliningrad’da nükleer kapasiteli balistik füze sistemlerinin elektronik fırlatmalarının similasyonun gerçekleştiği bilgisine yer verildi. 

Bazı gözlemcilere göre; Rusya devlet televizyonu son günlerde nükleer silah kullanımını halk için daha kabul edilebilir hale getirmeye çalışıyor. Rus gazeteci ve Nobel Barış Ödülü sahibi Dmitry Muratov geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "İki haftadır televizyon ekranlarımızdan nükleer siloların açılması gerektiğini duyuyoruz." dedi.

Kremlin Sözcüsü Dimitry Peslov geçtiğimiz aylarda verdiği bir demeçte, gerekli görüldüğü zaman Rusya'nın nükleer silahları kullanacağını iafde etmişti.