Kosova’da FETÖ toplantısı

Türkiye’nin teröre ve teröristlere karşı verdiği mücadele devam ederken, FETÖ’nün hala faal olduğu Kosova’da örgüt elebaşı Fethullah Gülen’i tanıtan ve öven bir program düzenlendi.
  • 10.06.2022, 11:55:05
  • Güncelleme: 9 ay önce
Kosova’da FETÖ toplantısı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Türkiye ile Kosova arasındaki ilişkilerde ciddi bir sorun olarak kalmaya devam ediyor.

Kosova’nın başkenti Priştine’de lüks bir hotelde FETÖ programı düzenlendi. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i tanıtan ve öven bir kitabın lansmanın gerçekleştirildiği törene çok sayıda kişi katıldı.

ABD’li yazar Jon Pahl tarafından kaleme alınan Fethullah Gulen: A Life of Hizmet, Arnavutça’ya tercüme edildi.

Kosovalı bazı entelektüellerin de katıldığı tanıtım toplantısında, bazı konukların Gülen’i öven konuşmalar yaptığı görüldü.

MİT’TEN KOSOVA’DA OPERASYON

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) üç yıl önce Kosova’da FETÖ’cülere karşı operasyon düzenlemiş ve 6 örgüt üyesi gözaltına alınarak Türkiye’ye getirilmişti.

O dönemde bu olay Kosova’da ciddi tartışmalara neden olmuştu.

FETÖ okulları Kosova’da hala faal olmasına rağmen ciddi bir öğrenci kaybı yaşadığı bilinmektedir.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN NET MESAJ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kosova’daki FETÖ varlığını değerlendirdiği bir konuşmasında, ilgili makamlara örgütle mücadelede iş birliği yapması çağrısında bulunmuştu.

Çavuşoğlu, "FETÖ, Kosova'daki mevcudiyetiyle belki Türkiye'ye fazla zarar veremez ama Kosova için çok ciddi bir tehdit ve tehlikedir. Bu yapılanmanın Kosova'dan çıkartılması gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı.

  • Kaynak: Balkan Postası