İsrail, Şam'a bomba yağdırdı

Suriye devlet medyası tarafından yapılan açıklamaya göre Şam gece boyunca İsrail'den yapılan füze saldırılarıyla sarsıldı. 
  • 20.12.2022, 15:12:52
  • Güncelleme: 1 ay önce
İsrail, Şam'a bomba yağdırdı Şam'a füze saldırısı / Anadolu Ajansı

Suriye devlet medyası bugün yaptığı açıklamada, İsrail'in gece boyunca Şam bölgesini bombaladığını belirterek, hava savunmasının bazı füzeleri önlediğine de açıklamada yer verdi. 

Suriye resmi haber ajansı SANA, 'Şam yakınlarında patlamalar' olduğunu bildirirken Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, saldırılarla Hizbullah'ın silah depolarının vurulduğu ve bu saldırıda  iki kişinin de öldürdüğünü söyledi.

SANA'nın aktardığına göre Suriyeli bir askeri kaynak, Şam şehri civarındaki bazı noktaları hedef alan bir füze saldırısı gerçekleştirildiğini ancak Suriye güçlerinin bu saldırıda bazı füzeleri vurduğunu söyledi. Saldırıda ise sadece iki askerin yaralandığı aktarıldı. 

İsrail bu tür haberler hakkında nadiren yorum yapıyor, ancak 2011'de iç savaşın patlak vermesinden bu yana Suriye topraklarında hükümet mevzilerini, İran destekli müttefik güçleri ve Hizbullah savaşçılarını hedef alan yüzlerce hava saldırısı gerçekleştirdi.

İsrail defalarca baş düşmanı İran'ın Suriye'de bir dayanak kazanmasına izin vermeyeceğini açıkladı.


 

  • Kaynak: Ortadoğu Haber