HAMAS'tan Şirin için kınama

İslami Direniş Hareketi (Hamas): Filistin'de El Cezire medya çalışanı Şirin Ebu Akile'nin öldürülmesinin önceden planlanmış bir cinayet olduğunu ve en sert şekilde kınandığını açıkladı.
  • 11.05.2022, 10:13:06
  • Güncelleme: 10 ay önce
HAMAS'tan Şirin için kınama

Hareket, yaptığı basın açıklamasında, Filistinli gazeteci Şirin Ebu Akile'nin, İsrail güçleri tarafından kafasına canlı mermilerle hedef alınarak öldürülmesini kınayarak, “Cenin mülteci kampına yapılan saldırıyı ve Filistin halkının işgal altında maruz kaldığı sistematik terörü haber yaparken öldürülen Şirin’in cinayetini suikast olarak değerlendiriyoruz.” açıklamasını yaptı.

HAMAS ayrıca dünya basınına seslenerek, “Basına ve ifade özgürlüğüne karşı işlenen bu iğrenç suçun, tüm dünya ve uluslararası kurumlar tarafından kınanması gerekmektedir.” İfadelerin kullandı.

HAMAS, Filistin topraklarının her adımından yaşanan zulmün medya kuruluşları ve gazeteciler tarafından dünya kamuoyuna tarafsız bir şekilde yansıtılmasının önüne geçilemeyeceğini vurguladı.

HAMAS son olarak, Şirin Ebu Akile'nin ailesine, Al Jazeera medya ağına, Arap ve İslam dünyasındaki ve dünyadaki tüm medya kuruluşlarına en içten taziyelerini ve başsağlığı dileklerini iletti.