"Büyük bir nükleer saldırı olur"

Rusya'da yayın yapan Rusya-1 kanalında sunucu olan Solovyov, "büyük bir nükleer saldırı" olacağı konusunda uyardı.
  • 07.06.2022, 17:07:53
  • Güncelleme: 3 hafta önce
"Büyük bir nükleer saldırı olur"

Rus devlet televizyonu sunucusu olan Vladimir Solovyov , NATO'nun  Vladimir Putin karşısında Ukrayna'yı desteklemeye devam etmesi halinde, yalnızca "mutantların" hayatta kalacağı "büyük bir nükleer saldırı" olacağı konusunda uyardı .

Kremlin ve üst düzey Rus yetkililer, Rusya'nın nükleer silahların olası kullanımına ilişkin söylemler artsa da Ukrayna'da nükleer silah kullanmayacağını açıklamışlardı.

Putin ile yakın bağları olan ve "Putin'in sesi" olarak anılan Solovyov, Rusya-1 kanalında NATO ve Ukrayna üzerine konuştuğu programda nükleer savaştan bahsetti. 

Putin 24 Şubat'ta Ukrayna'da "özel askeri operasyon" olarak adlandırdığı saldırıyı başlatmasının ardından NATO Ukrayna’ya tıbbi malzeme de dahil olmak üzere çeşitli silahlar gönderdi.

Solovyov programda dünyanın tarihin kanlı sayfalarına doğru gittiğini söyledi ve eğer böyle devam ederse Baykal Gölü kenarında bir kaç mutant dışında herşey büyük bir kimyasal silahla yok olacağını söyledi.

Herşeyin bu doğrultuda ilerlediğini söyleyen sunucu “NATO’nun sınırlara yerleştirdiği silahlarla nükleer tesislerimizi vuracak ve işte o zaman herşey başlayacak.” diye konuştu.

  • Kaynak: Newsweek