AK Parti MYK'da neler konuşuldu?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MYK'da 2023 seçimlerinden, belediyelerde işten çıkarılan işçi ve personelin durumuna kadar önemli konular görüşüldü.
  • 18.01.2023, 07:36:45
  • Güncelleme: 2 ay önce
AK Parti MYK'da neler konuşuldu?

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz pazartesi toplandı.

Parti genel merkezinde yapılan ve yaklaşık 2 saat süren toplantıda önemli konular görüşüldü. 

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına ve teşkilata 2023 seçimlerinin önemine vurgu yaparak 6’lı Masa’nın durumuna dikkat çekti. Son günlerde havanın AK Parti'den yana döndüğünü söyleyen Erdoğan, "2023 seçimlerine imza atarak tarihe geçecek isimlersiniz. Yurtdışında özellikle diğer ülke liderleri 2023 seçimleri sonrasında da birlikte çalışmak istediklerini söylüyor” dediği öğrenildi.

MYK toplantısında, seçim tarihi konusuyla ilgili de tarih olarak yeniden 14 Mayıs üzerinde durulurken, muhalefetin birtakım eleştirileri olsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan "seçim tarihini güncelleme noktasında kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, belediyelerde işten çıkarılan işçi ve personelin geri alımına yönelik konu da görüşüldü. Meclis’te Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçen sözleşmelilere kadro veren yasa teklifine eklenmesi konusu gündeme geldi. Erdoğan’ın ‘bu işin çözülmesi için talimat verdiği ve konuyla ilgili bir çalışma grubunun oluşturulduğu öğrenildi.

  • Kaynak: Ortadoğuhaber