Tel Aviv'deki Kaplan Caddesi'nin yanı sıra King George Caddesi'nde binlerce İsraillinin katılımıyla protesto gösterisi düzenledi.

Buradaki sembolik öneme sahip tarihi Metzudat Zeev binası yakınlarında toplanan göstericiler, Netanyahu hükümetini protesto etti, Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin geri getirilmesini istedi.

İsrail bayrakları ile Başbakan Netanyahu ve hükümetindeki siyasetçiler aleyhinde pankart, afiş ve dövizler taşıyan protestocular, erken seçim çağrısı yaptı ve alanda büyük bir ateş yaktı.

Göstericilere dağılmaları yönünde uyarıda bulunan polis, itfaiye araçlarının yardımıyla ateşi söndürdükten sonra atlı birliklerle protestocuları dağıtmaya çalıştı.

İsrail devlet televizyonunun haberine göre, polis yaptığı açıklamada, Tel Aviv'de 3 göstericinin düzeni bozma, yangın çıkarma ve polis memurlarına şiddet uygulama suçlamasıyla gözaltına alındığını belirtti.

Tel Aviv'deki protestoların başlıca adreslerinden Kaplan Caddesi'ndeki gösteriye de on binlerce kişi katılmıştı.

İsrail, Gazze-Mısır sınırındaki askerlerini çekmek için Kahire ile görüştüğü iddialarını yalanladı İsrail, Gazze-Mısır sınırındaki askerlerini çekmek için Kahire ile görüştüğü iddialarını yalanladı

İsrailli göstericiler, burada da Gazze'deki esirlerin serbest bırakılması için derhal takas anlaşması yapılması talebinde bulunmuştu.

Editör: Orta Doğu Haber