Yangında son durum: 31 ilde 129 yangını kontrol altında

Bakan Pakdemirli yaptığı açıklamada, "Son 6 günde, 31 ilde 129 yangını kontrol altına aldık. Antalya, Muğla, Isparta ve Denizli olmak üzere 4 ilde 9 yangınla mücadelemiz aralıksız devam ediyor." dedi.

  • 02.08.2021, 15:38:25
  • Güncelleme: 1 saniye önce
Yangında son durum: 31 ilde 129 yangını kontrol altında

1 ilde 129 yangın kontrol altına alındı. 4 ilde 9 yangın ise devam ediyor. Yangınlara hem karadan hem de havadan müdahale ediliyor.

Ormanlarımızı yakan Ateşin Çocukları İnisiyatifi kimdir?

Türkiye son 6 gündür tüm yurdu saran orman yangınlarıyla mücadele ediyor.

Son 6 günde 31 ilde 129 yangın kontrol altına alındı.

 

Antalya'da 2, Muğla'da 5, Isparta'da 1, Denizli'de 1 olmak üzere, 4 ilde toplam 9 yangına müdahale sürüyor. 

Türkiye'nin ormanlarını PKK mı ateşe verdi?

Türkiye, 60'dan fazla noktada çıkan orman yangınlarına müdahale edilirken yangınların sistematik bir PKK eylemi olma ihtimali yükseliyor. Türkiye'nin farklı şehirlerinde onlarca PKKlı terörist orman kundaklamaya çalışırken yakalandı.

PKK/YPG terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren yabancı uyruklu 2 örgüt mensubunun orman yakma eylemi için İzmir, Manisa ve Bursa illerine gelerek keşif yaptıkları, orman yakma eylemini gerçekleştirerek illegal yollardan yurt dışına çıkacakları yönünde istihbari bilgi elde edildi.

İzmir MİT Bölge Başkanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, İzmir İl Jandarma Komutanlığı, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa İl Jandarma Komutanlığı ile koordineli yapılan müşterek operasyon sonucu terör örgütü PKK üyesi iki kardeş Manisa'da ormanlık alanda yakaladı.