Suriye’de flaş iddia: Beşşar Esed kalp krizinden öldü

Son dakika haberine göre Suriye rejimi lideri Beşşar Esed’in Şam’daki meclis binası önünde konuşma yaparken geçirdiği kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Yerel kaynaklardan gelen bilgilerde kanlı diktatör Esed’in öldüğü öne sürülüyor.

Suriye’de flaş iddia: Beşşar Esed kalp krizinden öldü

Son dakika haberine göre, Suriye rejimi lideri Beşşar Esed'in Şam’daki meclis binası önünde konuşma yaparken tansiyonunun düşmesi nedeniyle konuşmasını yarım bıraktığı ve Al Shamy hastanesine kaldırıldığı bildirildi.

Ülkeden gelen son dakika haberlerine göre ise Suriye’de yüzbinlerce insanın katlinden sorumlu olan diktatör Beşşar Esed’in kalp krizi geçirdiği iddia edildi. Son durumuyla ilgili net bir bilgiye ulaşılamazken Esed’in durumunun ağır olduğu ve ölmüş olabileceği öne sürüldü. 

Esed’in hastaneye kaldırılmasının ardından kardeşi Mahir Esed’in yanı sıra İran ve Rus büyükelçilerinin de hastaneye geldiği bildirildi. Esed’in öldüğü iddiaları üzerine Rus uçaklarının Şam semalarında uçuş gerçekleştirdiği ve rejime bağlı askerlerin sokaklarda tedbir almaya çalıştıkları belirtildi. 

Suriye’deki yerel kaynaklardan gelen son dakika bilgilerine göre diktatör Beşşar Esed’in öldüğü ve kendi köyü olan Kardaha’da toprağa verilmek üzere cesedinin hastaneden alınacağı iddia edildi.

Reuters: Esed tansiyonu düştüğü için konuşmasını yarıda kesti 

Beşşar Esed'in durumuyla ilgili olarak Suriye'den çelişkili haberler gelmeye devam ediyor. Reuters'in Suriye Devlet Televizyonu'na dayandırarak verdiği haberde ise diktatör Esed'in, Meclis'te konuşmasını yaparken tansiyonunun düştüğü ve konuşmasını yarıda kestiği bildirildi.  

Haberde, öğle saatlerinde yapılması gereken konuşmanın saat 18: 30'da tam olarak yayınlanacağı açıklanırken konuyla ilgili detay verilmedi.

Devlet televizyonunun haberinde Esed’in konuşması sırasında yaşanılan durum ‘tansiyon düşmesi’ olarak nitelendirilirken, Esed’in sağlık durumuyla ilgili net bir bilgi paylaşılmadı.

Etiketler: Suriye , Beşşar Esed , esed öldü , esed kalp krizinden öldü