Dünyada Güncel Korona Virüs Verileri

Şehit savcı Kiraz'ın katili DHKP-C'li teröristin posteri İstanbul Barosu'na asıldı

DHKP-C’nin Türkiye sorumlularından Kamile Kayır’la aynı bölmede yakalanan ve cezaevinde eylemde ölen avukat Ebru Timtik'in posteri İstanbul Barosu binasına asıldı. İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, daha önce savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği hain saldırının ardından başlatılan operasyonla yakalanan Timtik için "Onlara kayıtsız kalmayalım" çağrısı yapmıştı.

Şehit savcı Kiraz'ın katili DHKP-C'li teröristin posteri İstanbul Barosu'na asıldı

İstanbul Barosu binasına DHKP-C'li Timtik'in posteri asıldıSavcı Selim Kiraz'ın şehit edildiği saldırının ardından tutuklanan DHKP-C'li Ebru Timtik, cezaevinde başlattığı eylemin 238. gününde öldü. DHKP-C'nin Türkiye sorumlularından Kamile Kayır'la aynı bölmede yakalanan Timtik için İstanbul Barosu önünde eylem düzenlendi.

Anma töreni düzenlendi

Çağdaş Hukukçular Derneği isimli sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada Timtik'in nabzının çok düştüğü ve kalp masajı yapıldığını daha sonra ise hayatını kaybettiği ifade edildi. Tüm bu gelişmeler ardından Timtik'in cenazesinin İstanbul Barosu önünden anma töreni ile kaldırılacağı belirtildi. Terör örgütü yanlısı bir avukata baro önünde anma töreni gerçekleştirilmesi tepki aldı.

İstanbul Barosu'na asılan Timtik posteri

Öte yandan Timtik'in posteri İstanbul Barosu binasına asıldı. Terörist yanlısı avukatın fotoğrafının asılması sosyal medyada büyük eleştiri aldı.

DHKP-C'li Ebru Timtik kimdir?

Avukat Ebru Timtik, terör örgütü DHKP-C’nin Türkiye sorumlularından Kamile Kayır’la aynı bölmede yakalandı. Çok sayıda DHKP-C'li teröristin avukatlığını yaptığı belirtlenen Timtik, 2019'da düzenlenen operasyonla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler: Savcı Selim Kiraz , İstanbul Barosu , Ebru Timtik , DHKPC , Ölüm orucu