Orman yangınları büyük ölçüde kontrol altına alındı, 5 il afet bölgesi ilan edildi

Cumhurbaşkan Erdoğan yangınların hasar verdiği Muğla, Antalya, Mersin, Adana ve Osmaniye'de "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edildiğini açıkladı. Yurt genelinde çıkan 98 yangının 88'inin kontrol altına alındığını belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise kalan 10 noktadaki yangını söndürme çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. 

  • 31.07.2021, 10:43:33
  • Güncelleme: 1 saniye önce
Orman yangınları büyük ölçüde kontrol altına alındı, 5 il afet bölgesi ilan edildi

Türkiye'deki orman yangınlarına dair yeni kararlar alındı, yeni bilgiler kamuoyuyla paylaşıldı. Cumhurbaşkan Erdoğan yangınların hasar verdiği Muğla, Antalya, Mersin, Adana ve Osmaniye'de "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edildiğini açıkladı. Erdoğan, "Milletimizin yaralarını sarmak, zararını karşılamak, imkanlarını öncekinden de iyi hale getirmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz." diye kaydetti. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "28-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında çıkan 98 orman yangınının 88'ini kontrol altına aldık. 10 yangını kontrol altına alma çalışmaları büyük bir özveri ile devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

Bakan Pakdemirli'nin paylaşımında yer verdiği tabloda, Adana'da 1, Antalya'da 3, Mersin'de 3, Muğla'da 2, Osmaniye'de 1 yangının devam ettiği bilgisi yer aldı.