Mali’de mayın patladı: barış gücü askerleri yaralandı

Mali'deki Birleşmiş Milletler Mali Çok Boyutlu Entegre İstikrar Misyonu (MINUSMA), Cuma günü Mopti'de devriye gezen MINUSMA askerlerinin aracının mayına çarpması sonucu 7 barış gücü askerinin yaralandığını duyurdu.

Mali’de mayın patladı: barış gücü askerleri yaralandı

ŞA - MINUSMA'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "MINUSMA askerleri devriye gezerken Mopti bölgesindeki Diallo yakınlarında bir mayının veya el yapımı bir patlayıcının infilak etmesi sonucu 7 asker yaralandı” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada yaralıların uyruğu hakkında bilgi verilmedi. Mali, 2012'den beri kuzeyde bağımsız ve terörist isyanların patlak vermesinden bu yana uluslararası toplumun desteğine ve BM, Afrika ve güvenlik güçlerinin müdahalesine rağmen binlerce sivilin ve savaşçının ölümüyle sonuçlanan çok yönlü bir kargaşaya sürüklendi. Birleşmiş Milletler istatistiklerine göre, 2013 yılından bu yana Mali'de konuşlandırılan MINUSMA, BM’nin örgütleri arasında en fazla can kaybına uğrayan misyon oldu. MINUSMA’nın yaklaşık 150 unsuru düşmanca saldırılarda hayatını kaybetti.

Etiketler: Mali , ortadogu , orta doğu