LGBT topluluğu haddi aştı: Twitter'dan Hz. Peygamber ve İslam’a hakaret ettiler

Türkiye LGBTİ Birliği adlı eşcinsel haklarını savunduğunu iddia eden topluluk, sosyal medya üzerinden İslam dinine ve Hz. Muhammed'e (s.a.v) yönelik hakaret ve aşağılama içeren paylaşımlar yaptı.

LGBT topluluğu haddi aştı: Twitter'dan Hz. Peygamber ve İslam’a hakaret ettiler

Türkiye sınırları içerisinde 'eşcinsellerin haklarının kazanılması' ve 'eşcinsel görünürlüğüne katkı sağlanması' amacıyla faaliyet bulunduklarını öne süren "Türkiye LGBTİ Birliği" adlı sosyal medya hesabında İslam dinine ve Hz. Muhammed'e hakaret içerikli paylaşım yapıldı.

Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımlarda ismi geçen sosyal medya hesabı, İslam dininin pedofiliyi (küçük çocuklarla cinsel münasebette bulunma) savunduğu iddiasında bulunarak, İslam peygamberi Hz. Muhammed'e (s.a.v) de bununla ilgili hakaret etti.

Yapı, Hz. Muhammed'e (s.a.v) yönelik hakaret içerikli bir karikatürü de Twitter hesabından paylaştı.

İslam’ın pedofiliyi ve eşcinselliği yasakladığı, her iki uygulamaya karşı da İslam'ın Şeri hükümlerinde çok ağır cezalar olduğu biliniyor.

Türkiye’de tüzel kişiliğe sahip bir kurum veya dernek olmayan Türkiye LGBTİ Birliği, 2015’ten bu yana Denge ve Denetleme Ağı’na ve 2012 yılından bu yana ILGA Uluslararası LGBTİ Federasyonu’na üye olarak gözükmekte.

Etiketler: Türkiye LGBTİ Birliği , İslam'a hakaret , karikatür