Konya'da aynı aileden 7 kişi katledildi: 10 kişi tutuklandı

Konya'nın Meram ilçesinde bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi hayatını kaybetti. Ekipler, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için yaptığı çalışma neticesinde 10 kişi tutuklandı.

  • 31.07.2021, 12:20:21
  • Güncelleme: 1 saniye önce
Konya'da aynı aileden 7 kişi katledildi: 10 kişi tutuklandı

Merkez Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi Enbiya Sokak'ta bir evde 7 kişinin ölü bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

Eve giren sağlık ekipleri, 7 kişinin de yaşamını yitirdiğini belirledi.

Daha önce tehdit edildikleri iddia edilen Dedeoğulları ailesinden 3'ü kadın 4'ü erkek toplam 7 kişi  katledildi. 

Koruma talep ettiği öne sürülen aileye saldıranlar ise güvenlik güçlerince aranıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, "Konya'daki silahlı saldırıyla ilgili, "Olay bir husumetin devamıdır. Bu katliam istismar edilmeye çalışılmaktadır. Olayın failleri kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilecektir. " dedi.

Artı TV'ye bağlanan ailenin avukatı Abdurrahman Karabulut ise "Aile ilk olarak 12 Mayıs’ta 50-60 kişilik bir grubun saldırısına uğramışlardı. 7 kişi tutuklanmıştı. Ancak her hafta birer -ikişer kişi serbest bırakıldı. Yeni tutuklamalar talep ederken herkes serbest bırakıldı" ifadelerini kullandı.

Saldırının ardından ev ateşe verildi

İlk bilgilere göre, evdeki kişilerin silahla vurularak öldürüldüğü anlaşıldı.Olayın ardından ateşe verildiği belirtilen evdeki yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Ölenlerin isimlerinin Yaşar, Barış, Serap, Serpil, İpek, Metin ve Sibel Dedeoğulları olduğu kaydedildi.

"En yakın zamanda olayın failleri yakalanarak adalete teslim edilecektir"


Konya Valiliği, "Meram'daki elim olayla ilgili soruşturma tüm imkanlar seferber edilerek çok yönlü olarak devam etmektedir. En yakın zamanda olayın failleri yakalanarak adalete teslim edilecektir." açıklamasını yaptı.

 

 

10 kişi gözaltına alındı

Konya Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre yedi kişinin katledildiği olayla ilgili 10 kisi gözaltına alındı. Asıl şüphelinin aranmasına devam ediyor.

Başsavcılık açıklamasında, "Olayın iki komşu aile arasında 11 yıldır devam eden anlaşmazlık ve husumetten kaynaklandığı tespit edilmiştir. Eylemin ırkçı nefret saikiyle işlendiğine dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

Olay yerinde incelemesini sürdüren polis ekipleri, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışlarına devam ediyor.

ortadoguhaber.com