İşgalci İsrail, Batı Şeria'da 164 yeni yerleşim birimi inşa ediyor

İşgalci İsrail yetkilileri, Batı Şeria'daki Bethlehem kentindeki Filistin topraklarında inşa edilen Neve Daniel yerleşiminde 164 yeni yerleşim birimi inşa etmeye başladı.

İşgalci İsrail, Batı Şeria'da 164 yeni yerleşim birimi inşa ediyor

El-Ayyam gazetesinin haberine göre, Yahudi yerleşimciler ise Nablus'un güneyindeki Karyot kasabasında su borusunu kesti ve Cenin'de 66 yaşındaki bir Filistinli çobanı öldüresiye dövdü.

Middle East Monitor’un yer verdiği habere göre işgalci İsrail yetkilileri, İsrail ordusunun canlı mühimmat kullanarak askeri tatbikat yapması bahane göstererek, işgal altındaki Ürdün Vadisi'ndeki Humsa El-Foka köyünde yaşayan Filistinli aileleri tahliye etti.

Bu arada işgal İsrail, Beytüllahim'deki Filistin topraklarında yapımı devam eden Ebi Hanahal’de devam eden konutlara 60 yeni yerleşim birimi inşa edilmesini onayladı.

Aktivist Aref Daragmeh, Humsa El-Foka'nın tahliyesi ile ilgili olarak, askeri tatbikat gerekçesiyle alınan önlemlerin bölge sakinlerinin tamamen yerlerinden edilmesinden önce geldiği konusunda uyarıda bulunarak, "Ancak, bu köy son 6 ayda 6. kez yıkıldı," ifadelerini kullandı.

İsrail işgal güçleri ayrıca, Ürdün Vadisi'nin kuzeyindeki çeşitli bölgelerde canlı mühimmatla askeri tatbikatlar da gerçekleştirdi.

Filistinli bir çoban, 66 yaşındaki İbrahim Hamduni ise Cenin'in batısında aşırılık yanlısı İsrailli yerleşimciler tarafından ciddi şekilde dövüldü.

Etiketler: İsrail , Filistin , yerleşim birimi