İşgalci İsrail askeri, Batı Şeria’da Filistinli bir kadını şehit etti

İşgalci İsrail askerlerinin, yargısız infazlarla öldürdüğü Filistinlilere her geçen yeni biri ekleniyor. Batı Şeria’da Filistinli bir kadın şehit edildi.

İşgalci İsrail askeri, Batı Şeria’da Filistinli bir kadını şehit etti

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin Doğu Kudüs’e bağlı Hizma köyü yakınında Filistinli bir kadını ‘araçla ezme girişiminde bulunduğu ve araçtan inerek bıçaklı saldırı düzenlemeye çalıştığı’ gerekçesiyle vurarak öldürdüğünü açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, 29 yaşındaki Mey Halid Yusuf Afana isimli Filistinli bir kadının İsrail güçlerinin açtığı çatışma sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi.

İsrail ordusu ise, Filistinli kadının Hizma köyü yakınında araçla ezme girişiminde bulunduğu, ardından da bıçaklı saldırı düzenlemeye çalıştığını iddia ederek, kadının vurularak ‘etkisiz hale getirildiğini’ belirtti.

Bu olay, Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinin çevresinde aşırı sağcı Yahudilerin, Doğu Kudüs’ün Şam Kapısı’nda Bayrak Yürüyüşü’nü protesto eden Filistinlilere yönelik müdahalesinde 33 kişinin yaralanmasının ertesi gününde gerçekleşti.