G. Kıbrıs’ta ikinci cami provokasyonu: Bizans bayrağı astılar

Güney Kıbrıs’ta son bir haftada camilere yönelik ikinci provokasyon gerçekleştirildi. Limasol’deki Köprülü Camisi’ne molotof kokteyli atılmasının ardından bu kez de Larnaka’da bir camiye Bizans bayrağı asıldı.

  • 07.06.2020, 18:04:53
  • Güncelleme: 1 saniye önce
G. Kıbrıs’ta ikinci cami provokasyonu: Bizans bayrağı astılar

Güney Kıbrıs'ta son bir haftadır camilere yönelik provakasyon saldırıları devam ediyor. Limasol'da bulunan Köprülü Camisi'nin avlusuna molotofkokteyli atılıp, duvarlarına İslam ve göçmen karşıtı yazıların yazılmasının ardından, bu kez de Larnaka'da bulunan Tuzlu Camisi'nin duvarına Bizans bayrağı asıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay olayı kınadı  

Olay ortaya çıkmasının ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından kınandı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Oktay, şunları kaydetti:

"Larnaka'da Tuzla Camisi'ne asılan Bizans bayrağı ile yine tahrik ve provokasyon. Rum yönetimi, adanın güneyinde son dönemde birtakım karanlık odaklar tarafından diriltilmeye çalışılan Türk ve İslam karşıtlığını cesaretlendirmeye son vermeli ve bu hastalıklı zihniyetin önüne geçecek önlemleri süratle uygulamaya koymalıdır."

Öte yandan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de saldırıya tepki göstererek, "Güney Kıbrıs’taki Tuzla köyünde bulunan camiye Bizans bayrağı asılmasını şiddetle kınıyoruz" açıklamasını yaptı.