BAE’li kadın pilot Meryem El Mansuri, İsrail’le birlikte Gazze’yi bombaladı

İsrail medyasında çıkan haberlerde, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ilk kadın pilotu Meryem El Mansuri’nin Gazze’ye yönelik son İsrail saldırılarına katıldığı öne sürüldü.

BAE’li kadın pilot Meryem El Mansuri, İsrail’le birlikte Gazze’yi bombaladı

BAE’nin ilk kadın pilotu olan Meryem El Mansuri’nin Gazze’nin bombalanmasına yönelik işgalci İsrail ordusunca düzenlenen hava saldırılarına katıldığı bildirildi.

Filistinlilerin sosyal medyada büyük tepki gösterdiği Meryem El Mensuri’nin (Mariam Al Mansouri), 2019 yılında İsrail’de F-35 eğitimi aldığı isırada da Gazze’ye yönelik saldırılara katıldığı iddia edildi.

Mansuri’nin bu eğitimlere katıldığını iddia eden İsrailli gazeteci Edy Cohen ve BAE’nin Dubai Eski Polis Şefi Dahi Halfan’a bu konuda meydan okumuştu.

Mansuri, Yemen ve Suriye’nin bombalanmasına da katıldı

BAE’nin ilk kadın pilotu olan 42 yaşındaki Mansuri, büyük olasılıkla Suriye'nin İdlib, Halep ve Rakka kentine  bomba atan saldırıların bir parçasıydı.

Mansuri’nin Suriye’nin ardından Yemen’deki iç savaşta sivil halkı bombalayan saldırılara katıldığı bildirildi.

Filistinlilerden BAE ve Mansuri’ye büyük tepki

Meryem El Mansuri’nin Gazze’ye yönelik saldırılara katıldığının ortaya çıkmasının ardından Filistinler, hem BAE hem de Mansuri’ye büyük tepki gösterdi.

Mansuri’ye ve BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed’e lanet eden Filistinliler, BAE ve kadın pilotun bu eylemlerinin hesabını mutlaka vereceği bildirildi.

BAE’liler, İsrail’in Filistinliler ve Gazze’ye saldırılarını destekliyor

BAE yönetimi yaptığı açıklamalarla İsrail’in Gazze’ye ve Filistinlilere yönelik saldırılarına destek verirken, BAE halkının da sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla Siyonist devlete destek verdiği görülüyor.

Etiketler: Meryem el Mansuri , Mariam Al Mansouri , مريم المنصوري , BAE UAE , İsrail Gazze saldırısı