Yerli otomobilde 5 yeni model geliyor

Önümüzdeki 15 yıl içinde 5 farklı model daha üretmeyi planladıklarını ifade eden TOGG CEO'su Karakaş, bunlara ek olarak şehir içi ulaşımda kullanılmak üzere scooter ve küçük araçlar da üretebileceklerini açıkladı.
  • 03.01.2022, 13:30:09
  • Güncelleme: 4 ay önce
Yerli otomobilde 5 yeni model geliyor

Gelecekte farklı ulaşım çözümü üretimlerine imza atabileceklerini ifade eden TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, şehir içi ulaşımda scooter veya küçük ulaşım araçlarını da üretebilecek bir yapıda olduklarını açıkladı.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, Karakaş, "Pazardaki fırsatların gelişimiyle alakalı. 15 yıllık planlamamız dışına çıkmayacağımız anlamına gelmiyor. Yaptığımız ürünlerin yanında bahsettiğimiz mikro mobilite çözümleri teknik anlamda çok daha hızlı hareket geçirilebilecek ürünlerden oluşuyor” dedi.

Şuayip Alabay'a konuşan Karakaş, “Mikro mobilite çözümleri gelecekte TOGG’da olabilir" diyerek şehir içi ulaşımda scooter veya küçük ulaşım araçları da üretilebileceğini açıkladı.

5 FARKLI MODEL DÜŞÜNÜLÜYOR

TOGG fiyatlarına da değinen Karakaş, “Sonuçta ulaşılabilirlik veya rekabetçilik sadece ve sadece bulunduğunuz segmentle ilgili değil, ekosistemle beraber ulaşacağınız adetlerle de alakalı. Biz 5 modelle beraber ‘en maksimize edilmiş’ Türkiye pazarına baktığımızda adetlere ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Bunun belki küçük araç büyük araç şeklinde yer değiştirme olabilir. Önümüzde hala esnek bir zamanımız var. Oralara geldiğimizde de fiyat açısından daha ulaşılabilir noktalar o zaman olacaktır diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde akıllı cihazların lansmanına başlamayı hedeflediklerini ifade eden Karakaş, “2022’de regülasyonların bir kısmı değişiyor. Yanılmıyorsam 14 tanesi değişiyor. Bunların içinde çarpışma testleri ile ilgili olanları da var. Örneğin; yan yana oturan iki kişinin kafalarını çarpmaması için ortaya hava yastığı koyulması gerekiyor. Daha kanunlaşmadı. Onların hepsini biz ‘Dönüşürse ne olur?’ diyerek hesabını kitabını yaparak hareket ediyoruz. Bunların hepsi bir anda gelirse ne yapacağımız tartışıyoruz. O anlamda da bizim tahminimiz 2023’ün ilk çeyreğinde bu süreç tamamlanır. Bizde 2023’ün ilk çeyreğinde bu süreç tamamlandıktan sonra akıllı cihazlarımızın lansmanına ve satışına başlarız” şeklinde konuştu.